Meble.com.pl - komfort na miarę

Graficzny motyw bambusa na drzwiach szafy stanowi mocny element dekoracyjny salonu. Fot. Komandor

Drzwi przesuwne. Sprawdź najciekawsze rozwiązania

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 23 lut 2015 16:46 (aktualizacja: 24 lut 2015 07:44)

Systemy przesuwne wykorzystywane są nie tylko jako drzwi garderób. Zabudowuje się nimi szafy, wnęki czy rozgradza pomieszczenia. Rodzaj zabudowy i jego wypełnienie przybiera zaskakujące formy...

Moda na minimalistyczne, oszczędne w treści wnętrza powoduje, że na znaczeniu zyskują rozwiązania nowatorskie, idące w kierunku maksymalnego wykorzystania posiadanej przestrzeni. Systemy drzwi przesuwnych, służące do zabudowy wnęk lub wyodrębnienia pewnych powierzchni z większego pomieszczenia, doskonale się do tego nadają. Zwłaszcza w przypadku niewielkich mieszkań, w których przeznaczenie całego pokoju na salon, stanowi trudną do zaakceptowania rozrzutność. Systemy drzwi przesuwnych, harmonizujące z przestrzenią, ciche, z estetycznymi wypełnieniami kreującymi przestrzeń, jak np. lustra optycznie powiększające pomieszczenie, mogą okazać się świetnym rozwiązaniem. 

Zabudowa do sypialni, kuchni, przedpokoju, salonu czy łazienki może się różnić materiałem, rodzajem wypełnienia drzwi oraz typem montowanego systemu. Dostępnych opcji i rozwiązań jest wiele. W przypadku salonu najlepiej sprawdzą się wypełnienia typu: szkło barwione lacobel, maty bambusowe, rattan czy też drzwi zdobione grafikami 3D. Przedpokój to królestwo wypełnień prostych i harmonizujących z resztą otoczenia. Do sypialni wybierajmy lustra oraz „przytulne” maty i rattan. Natomiast do kuchni i łazienek - materiały odporne na wilgoć i łatwe do utrzymania w czystości, czyli wypełnienia z mlecznego szkła lub aluminium. 

Dużo zależy też od naszych potrzeb. Wiele firm już na etapie projektowania garderoby uwzględnia oczekiwania nawet najbardziej nietypowe: od uchwytów na rower aż po... klapkę w drzwiach przesuwnych dla kota, by ten mógł swobodnie przemieszczać się po mieszkaniu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA