Jasna płaszczyzna drzwi przesuwnych plus elementy lustrzane optycznie powiększają przestrzeń. Fot. Komandor

Jasna płaszczyzna drzwi przesuwnych plus elementy lustrzane optycznie powiększają przestrzeń. Fot. Komandor

  • Autor: bm
  • 28 lip 2017 09:49 (aktualizacja: 28 lip 2017 15:10)

Drzwi przesuwne w sypialni - pomysł na funkcjonalne wnętrze

Sypialnia jest często niewielkim i trudnym do zagospodarowania pomieszczeniem, a miejsce do przechowywania rzeczy jest zazwyczaj na wagę złota. Doskonałym i bardzo efektownym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie systemów przesuwnych, które pozwolą stworzyć funkcjonalne i piękne wnętrze.

Przyjrzyjmy się inspiracjom z fotogalerii - w większości z nich szafy przesuwne idealnie komponują się z całym wnętrzem, nie przytłaczają go i nie zagracają. Wręcz przeciwnie - w niektórych przypadkach udało się nawet uzyskać efekt optycznego powiększenia metrażu. A stało się tak np. dzięki zastosowanym na frontach elementom szklanym, lustrzanym lub wykończonym w wysokim połysku. 

Systemy przesuwne dają wiele możliwości aranżacji wnętrza według naszych indywidualnych upodobań. Do wyboru jest szeroka paleta kolorów i dodatkowych elementów. Systemy przesuwne ponadto doskonale sprawdzą się w sypialni usytuowanej na poddaszu. Pozwolą na zagospodarowanie niewygodnych wnęk i miejsc pod skosami. Jeśli brak nam przestrzeni, z powodzeniem możemy wykorzystać miejsce pod skosami i zabudować je według własnego planu. Nie do przecenienia są też efekty estetyczne, które daje wykorzystanie niektórych z dostępnych na polskim rynku produktów. Możemy wybrać np. takie, w których po zamknięciu drzwi przesuwne tworzą równą płaszczyznę, ustawiając się idealnie w jednej linii. To duża swoboda dla projektantów, ponieważ pozwala na zachowanie ciągłości rysunku na poszczególnych skrzydłach. Efekt ten można jeszcze bardziej spotęgować, rezygnując z uchwytów. Po otwarciu drzwi idealnie się pokrywają, co zapewnia wygodny dostęp do szuflad czy wysuwanych koszy cargo.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce