kamduoxl pod sufit.jpg

kamduoxl pod sufit.jpg

  • Autor: mg
  • 08 wrz 2017 10:16 (aktualizacja: 11 wrz 2017 09:30)

Dwukolorowe kuchnie - przepis na niebanalne wnętrze

Zabudowy zaprojektowane w dwóch kolorach to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań stosowanych we wnętrzach kuchennych. Pomimo stylistyki opartej na kontraście, są spójne i idealnie ze sobą harmonizują, tworząc ponadczasowe aranżacje. Zobaczcie ciekawe pomysły na dwukolorowe kuchnie.

Jednolite zabudowy - najnowszy trend w meblach kuchennych

Połączenie dwóch różnych kolorów w obrębie tej samej zabudowy kuchennej przełamuje monotonię i wrażenie masywnego monolitu, poprawiając tym samym nie tylko estetykę, ale i optykę wnętrza. Kuchnia w dwóch kolorach to jeden z ulubionych - zarówno przez projektantów, jak i użytkowników - tricków aranżacyjnych. 

Niekiedy zestawiane są ze sobą dwa różne wzory inspirowane rysunkiem drewna. Częściej jednak dekor drewniany towarzyszy frontom o jednolitej kolorystyce lub też w obrębie jednej zabudowy pojawiają się dwa różne kolory frontów lub szuflad. Zwykle zabudowa zdominowana jest przez jeden kolor bądź wzór, gdy drugi stanowi mniej lub bardziej wyrazisty akcent. Tak właśnie najczęściej kreuje się estetykę kuchni w podwójnej kolorystyce.

Meble kuchenne w dwóch kolorach to rozwiązanie zarówno dla odważnych, jak i bardziej zachowawczych właścicieli kuchni, ponieważ efekt końcowy zależy od kombinacji dekorów, na jakie się zdecydujemy. Fronty w dwóch kolorach na pewno ożywią wnętrze, nadając mu bardziej dynamiczny charakter. 

Przełamanie dominującego dekoru akcentem w innym kolorze to zabieg, który nie tylko podnosi walory estetyczne aranżacji. Podwójna kolorystyka to bardzo dobry sposób na przełamanie wrażenia masywnego monolitu, szczególnie w przypadku zabudowy pod sam sufit, a poziome pasy w kontrastowej barwie optycznie powiększają kuchnię. To również idealne rozwiązanie dla użytkowników kuchni, którzy nie potrafią zdecydować czy wolą uniwersalną kuchnię w naturalnym rysunku drewna czy jednak chcieliby modny kolor. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą połączyć oba trendy, ciesząc się ponadczasową zabudową wpisującą się w styl nowoczesnej klasyki.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce