×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Efektowne połączenia dwóch kolorów w kuchni

Efektowne połączenia dwóch kolorów w kuchni

Autor: bm
Dodano: 03 cze 2019 09:16
Zaktualizowano: 24 cze 2019 09:54

Kuchnie w dwóch kolorach to jeden z najpopularniejszych trendów w meblarstwie i aranżacji wnętrz. Najchętniej wybierane są połączenia bieli, szarości lub wyrazistych kolorów z drewnem lub dekorami odwzorowującymi drewno.

Czytaj też: Kuchnia rustykalna z domieszką nowoczesności - prosta recepta na ciekawą aranżację

Zabudowa meblowa z dominacją dekorów drewna nabierze bardziej wyrazistego charakteru, jeżeli zostanie ożywiona kolorem. Dwukolorowe aranżacje kuchenne to efektowny trik, który nie tylko dynamizuje przestrzeń, ale podnosi walory wizualne wnętrza. Drewno doskonale prezentuje się w towarzystwie koloru, a zabudowa meblowa zyskuje na atrakcyjności - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - Dualna kolorystyka mebli to sprawdzona recepta na poprawę estetyki i optyki wnętrza, dzięki przełamaniu wrażenia monolitu. Tworząc indywidualne połączenia dekoru drewna z wybranym kolorem możemy również nadać wnętrzu bardziej spersonalizowanego charakteru.

Dekory drewna w parze z mocnym akcentem kolorystycznym dynamizują przestrzeń i nadają jej oryginalny wygląd. Bardziej zachowawczy użytkownicy mebli kuchennych, którym bliżej do estetyki wnętrz w stylu skandynawskim, mogą natomiast wybrać stonowane kolory, jak biel czy delikatny popiel. Barwy te nadadzą kuchni wizualnej lekkości, a dodatkowo ją rozświetlą.

Efekt końcowy zestawienia dekoru drewna z kolorem będzie zależał również od sposobu, w jaki zaaranżujemy taką zabudowę meblową w dualnej tonacji. Obecnie dużą popularnością cieszy się duotone, czyli zastosowanie ciemniejszych dekorów drewna na frontach szafek dolnych oraz kontrastowych, jaśniejszych kolorów na frontach szafek wiszących. To sprytny zabieg stylistyczny, który uatrakcyjnia bryłę mebli i nadaje jej wizualnej lekkości. Zarówno pojedyncze moduł, jak i – w przypadku bardziej rozbudowanej zabudowy – cały rząd szafek wiszących w innym wybarwieniu niż szafki dolne pozwalają odciążyć optycznie wnętrze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także