Meble.com.pl - komfort na miarę

Wnętrza w stylu Hampton są delikatne i wyciszające. Dominują w nich jasne kolory i stylowe, nieco klasyczne dodatki. Fot. Mint Grey

Elegancki salon. 10 pięknych zdjęć

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 21 marz 2016 10:59 (aktualizacja: 22 marz 2016 08:24)

Jeśli lubisz eleganckie wnętrza, stylizowane lub w stylu klasycznym, te aranżacje ci się spodobają. Zobacz 10 pomysłów jak urządzić salon.

Elegancki salon, czyli jaki? Czy jest to prosta i schludna aranżacja czy może raczej dostojna i pełna przepychu? Można rzec, że salon z ciemnymi, brązowymi meblami to już klasyk, jeśli mowa o eleganckich aranżacjach. Takie meble w klasycznym wydaniu, a więc ozdobione pilastrami, mosiężnymi uchwytami i kryształowymi witrynami wybierają najczęściej osoby starsze. Wśród młodych ludzi większym powiedzeniem cieszy się styl nowoczesny, bardziej ascetyczny i prosty w wyrazie, jednak i jemu nie można odmówić elegancji.

Jeśli chcemy dodać wnętrzu wyjątkowego szyku warto pomyśleć o meblach z połyskiem lub posiadających podświetlone ciepłym światłem witryny. Świetnie sprawdzą się meble z drewna lub wykończone naturalnym fornirem, na których mocno widoczny jest rysunek słoi. Takie meble nie tylko wyglądają drogo, ale też bardzo solidnie. Elegancji dodadzą także kolekcje stylizowane na modę angielską - dużo bieli i bardzo wystawne wykończenie, jak również modę francuską - meble lekko postarzone z delikatnymi zdobieniami. W eleganckim salonie nie może zabraknąć również stylowej sofy. Modne są nie tylko modele osadzone na wysokich nogach, ale również sofy z pikowanym oparciem czy ze zdobionymi podłokietnikami. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA