Meble.com.pl - komfort na miarę

"Goldfinger" - fotele firmy Arketipo w ofercie Inter Style Home. Fot. Arketipo.

Eleganckie sofy i fotele z ciekawym detalem

  • Autor: uk
  • 10 kwi 2014 12:09 (aktualizacja: 14 kwi 2014 08:07)

Elegancki wygląd mebli wypoczynkowych ujawnia się najczęściej w prostocie stylistycznej, nie pozbawionej jednak pewnych detali dekoracyjnych.

Efektowne przeszycia, bądź ozdobna lamówka w kontrastowym kolorze na meblach wypoczynkowych to detale, które przyciagają uwagę. To właśnie szczegół decyduje o "klasie" mebli. Poza tym tego rodzaju detale dekoracyjne nadają indywidualny charakter sofom, narożnikom i fotelom. Wprowadzają również odrobinę fantazji - dotyczy to zarówno modeli o geometrycznej, prostej formie, jak i modeli klasycznych. 

Ozdobne przeszycia i lamówki szczególnie dobrze prezentują się jednak na meblach wypoczynkowych charakteryzujcych się prostą formą. Detale te podkreślają delikatne zaokrąglone linie oparcia lub podłokietników. Często też meble tego rodzaju wyróżniają się gładkimi powierzchniami siedzisk i oparć, bez pikowań i pozbawione wielu "dzielących linii". 

Interesujące zestawienie prostej, geometrycznej formy z jednobarwną tapicerką, ozdobioną jedynie lamówką w kontrastowym kolorze możemy zobaczyć na przykład w modelu "Goldfinger" oraz "Norman" firmy Arketipo. Kontrastowe "obramowanie" tapicerki ma przede wszystkim za zadanie zaakcentować formę mebla: geomatryczną bądź organiczną.

W przypadku modelu "Swing" firmy Kler podkreślone zostały subtelne opływowe linie modułowych siedzisk. Dekoracyjne obszycie charakteryzuje również narożnik "Chukka" marki Latore. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA