Meble.com.pl - komfort na miarę

W eleganckim salonie warto postawić na wyjątkowe dodatki, jak żyrandol z kryształów oraz piękne obrazy. Projekt: Iwona Kurkowska Fot. Bartosz Jarosz

Elegancko w salonie. Pomysły na klasyczne wnętrze

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 24 lut 2016 13:09 (aktualizacja: 25 lut 2016 08:12)

Marzy Ci się elegancki salon? Zobacz, jak urządzili go inni.

Sposobów na elegancki salon jest wiele. Sprawdziliśmy jakie pomysły na jego aranżacje mają polscy architekci wnętrz. 

Klasyczny styl w urządzaniu jest ponadczasowy i nie poddaje się żadnym trendom. Dlatego też tak chętnie jest stosowany w aranżacji salonu, sypialni czy kuchni. Może być również bazą do modnego dziś stylu eklektycznego, który zakłada połączenie klasyki z elementami nowoczesności. Do elegancko urządzonego salonu z klasycznymi meblami można więc dopasować designerskie dodatki, które ożywią wnętrze. To połączenie starego z nowym daje zupełnie niepowtarzalny styl w salonie. Sprawia, że staje się on nietuzinkowy. 

W eleganckich domach wiodą prym klasyczne meble, często stare, odziedziczone, lecz gustownie odnowione. Zdobne serwantki, barki, witryny i komody sprawiają, że wnętrze przenosi się do nieco innej epoki. Można je ciekawie zestawić z gładkimi ścianami w jasnych barwach, jak również olejowaną, drewnianą podłogą w nowoczesnym stylu. W eleganckim salonie nie może również zabraknąć stylowych dodatków, jak wysokie, dekoracyjne listwy przypodłogowe, bogato zdobione zasłony okienne, czyli tzw. sztory, czy kryształowe żyrandole. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA