Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotele "Morning dew" firmy Brühl. Oferta: Alnus . Fot. Brühl.

Fotele i sofy barwne jak kwiaty - 11 wiosennych propozycji

  • Autor: uk
  • 03 marz 2014 08:01 (aktualizacja: 04 marz 2014 06:01)

Na wiosnę proponujemy ożywić wnętrze barwnymi fotelami. Zaprezentowane siedziska - klasyczne, o nowoczesnej formie, czy też zupełnie awangardowe, łączy kolor. Czasem intensywny, czasem pudrowy, ale jednak kolor!

Meble wypoczynkowe „ubrane” w barwne tkaniny sprawiają, że wnętrze „nabiera rumieńców”. Szczególnie połączenie koloru z oryginalną formą przynosi ciekawe efekty. Przykładem fotela tego rodzaju jest m.in. „Morning dew” firmy Brühl zaprezentowany w dziewczęcych, delikatnych, pudrowych kolorach, kojarzących się ze stokrotkami. Forma fotela nawiązuje do płatków kwiatu. Ideę projektu stanowi połączenie romantycznej stylistyki ze współczesną świadomością życia w zgodzie z naturą. Model ten prawdzi się przed damską toaletką, w butiku obok stoliczka kawowego, bądź jako „tron” w dziewczęcym pokoju. „Morning dew” kosztuje od 1.050 euro.

W świeżych kolorach błękitu i odcienia fiołkowego przedstawia się model „Avec plaisir” (producent: Brühl). Fotel „Avec plaisir” może być „solistą” lub uzupełnieniem dla 2- i 3-osobowych kanap. Dostępny jest w wersji pikowanej lub gładkiej. Dodatkowo może być wyposażony w rolki lub talerz obrotowy - na indywidualne życzenie klienta. Jego cena wynosi od 1.500 euro.

W pudrowych tonacjach można też zobaczyć modele z kolekcji „Mezzo” firmy Mebelplast. Są to wygodne fotele z poduszką ozdobioną guzikiem. Model dostępny w szerokiej gamie kolorystycznej tkanin. Forma fotela nawiązuje do designu lat 60. Cena jest bardziej przystępna niż poprzednich modeli - od 1.280 zł.

Fiolet i lila

W kolorze fioletowego bławatka pyszni się z kolei fotel „Brian D2” firmy Chairconcept. Charakteryzuje go oryginalnie wyprofilowane oparcie. Cena tego modelu - od 979 zł. Uwagę zwraca też fotel „Agawa” w kolorze lila, który kosztuje od1.933 zł. Przeznaczony jest dla osób ceniących klasyczne wzornictwo oraz wygodę wypoczynku. Model ten jest dostępny zarówno w skórze naturalnej, jak i tkaninie. Dzięki kolorowi kojarzącemu się na przykład z kwiatem malwy fotel „Lobo” wydaje się wnętrzem kwiatu. Tym bardziej, że wyróżnia go kulista forma.

Pomiędzy niebieskim a błękitem

W głębokim kolorze niebieskim prezentuje się kolekcja „Fin” firmy Marbet Style. Modele te nawiązują do tradycji polskiego wzornictwa z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Ponadczasowy design oparto na prostych liniach, harmonijnych kształtach i starannie wykonanych detalach. Fotele dostępne są w wersji z podłokietnikami lub bez. Natomiast sofa „Rucola” firmy Sits przyciąga wzrok barwą niebieskozieloną jak wodne kwiaty. Dzięki siedzisku umieszczonemu na właściwej wysokości oraz odpowiedniej twardości poduch sofa jest wygodna.

Żółte oko słońca

Różne odcienie żółcieni kojarzą się z kwitnącym mleczem, ze słonecznikiem, ze słońcem i blaskiem złota. Fotel „Clapp” firmy Noti inspirowany jest designem lat 50. i 60., co w zestawieniu z intensywnym żółtym kolorem sprawia, że całość jest pełna uroku. Jeśli chodzi o model „Arial” firmy Mebelplast, mamy tutaj do czynienia eleganckim fotelem w stylu vintage, wyróżniającym się pikowaniem. Kosztuje od 1.481 zł.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA