Meble.com.pl - komfort na miarę

Lakierowane fronty odbijają światło, warto więc zastosować różne punkty świetlne, dzięki którym ładnie wymodelujemy aranżację kuchni. Fot. Studio Max Kuchnie DRAWER

Fronty kuchenne. Meble w macie czy połysku?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 19 maj 2017 10:56 (aktualizacja: 19 maj 2017 10:57)

Urządzenie kuchni jest nie lada wyzwaniem. Jakie wybrać fronty - lakierowane czy matowe? Podpowiadamy...

Urządzanie kuchni wiąże się z wieloma wyborami – trzeba zdecydować się na konkretne kolory na ścianach, wybrać sprzęt AGD, podłogi a nawet fronty mebli. Mamy mnóstwo możliwości, dlatego wybór jest tym bardziej trudny. Z pewnością, dla większości najtrudniejszym elementem są meble. Możemy ustawić meble tak jak chcemy, wybrać tylko dolną, lub górną zabudowę – tak naprawdę zamawiając meble pod wymiar ogranicza nas tylko budżet i własna wyobraźnia. Kluczowym elementem każdej kuchni są fronty, czyli drzwiczki szafek meblarskiej zabudowy. Rodzaj frontów ma tutaj ogromne znaczenie – bezpośrednio wpływają one na finalny efekt kuchni, dlatego warto zastanowić się czy wolimy połysk, czy mat.

Sposób na nowoczesność, czyli fronty w połysku

Od jakiegoś czasu fronty w połysku przejęły dużą część polskich kuchni. Tego typu fronty wykonywane są z laminatu, folii poliestrowej lub z akrylu. Dlaczego fronty z połyskiem cieszą się tak dużą popularnością? Głównie przez swój wygląd. Połyskliwe fronty nadają kuchni niezwykłej elegancji i nowoczesności. Aktualne trendy to nowoczesność, prostota i minimalizm, a kuchnia z połyskującymi frontami idealnie do tej mody pasuje. Fronty w wysokim połysku prezentują się po prostu fenomenalnie. Oczywiście, są również przeciwnicy takiego rozwiązania. Połyskujące fronty to także odbite palce na meblach – jednak na to niestety nie mamy wpływu. Kuchnia z meblami wykończonymi na wysoki połysk to nowoczesne, modne rozwiązanie. Połyskujące fronty optycznie powiększają wnętrze, dlatego takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi przede wszystkim w małych wnętrzach.

Sposób na tradycję – klasyczne fronty matowe

O ile fronty w połysku to nowoczesne rozwiązanie, tak mat na frontach to tradycyjne rozwiązanie. Jest to klasyka, którą o wiele częściej można spotkać w polskich domach. Meble matowe mają to do siebie, że pasują do każdego wnętrza – urządzonym w każdym stylu. Pasują zarówno do kuchni rustykalnych, loftowych, jak i nowoczesnych. Matowe meble są o wiele łatwiejsze do utrzymania w czystości – tutaj, nie mamy problemu z wiecznie odbijającymi się palcami. Meble o wykończeniu matowym znacznie lepiej sprawdzą się w większych pomieszczeniach – zastosowane w małych kuchniach mogą je nazbyt przytłoczyć.

Co wybrać?

Decydując się na rodzaj frontów podczas wykańczania kuchennego pomieszczenia, należy sugerować się nie tylko własnymi upodobaniami, ale również innymi czynnikami. Bardzo ważna jest tutaj wielkość oraz jasność kuchennego pomieszczenia. Poza tym, należy przeanalizować jak często gotujemy, a jeżeli w domu są dzieci to ważnym elementem będzie łatwość czyszczenia. Kuchnia powinna nam się podobać, ale jednocześnie spełniać swoje zadanie, dlatego warto wziąć też inne czynniki pod uwagę.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA