Jasna kuchnia otwarta na jadalnię. Meble wykończone drewnem pięknie ocieplają aranżację. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Jasna kuchnia otwarta na jadalnię. Meble wykończone drewnem pięknie ocieplają aranżację. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 15 cze 2017 07:03

Funkcjonalna kuchnia. Ciekawe meble z modnym barem

Kuchnia z barkiem to modne i wygodne rozwiązanie. Barek może pełnić funkcję dekoracyjną i użytkową.

Kuchnia otwarta na salon stwarza doskonałe warunki do zaaranżowania barku kuchennego. Może on we wnętrzu pełnić kilka, bardzo przydatnych funkcji. Może służyć jako dodatkowy blat roboczy, możemy umieścić w nim płytę grzejna, piekarnik czy zlew. W naprawdę małym mieszkaniu barek kuchenny często zastępuje także tradycyjny stół i staje się miejscem do spożywania szybkich posiłków. 

Najlepiej zaplanować barek, już na etapie projektowania wnętrza. Aranżacja kuchni będzie spójna, jeśli mebel wykonamy z tego samego materiału co blaty kuchenne. W ścianie barku możemy umieścić schowki, idealne na funkcjonalne i bezpieczne przechowywanie zapasowych szklanek czy kubków. Na co dzień można na nim postawić na przykład kwiaty i będzie spełniał funkcję dekoracyjną w domu. 

Najpopularniejszym aktualnie rozwiązaniem jest przedłużenie blatu kuchennego i postawienie przy nim hokerów, które wniosą do wnętrza nieco luzu. Taka aranżacja kuchni z barkiem doda też wnętrzu lekkości i nie zamknie optycznie przestrzeni. Barek można przymocować też do jednej ze ścian na granicy kuchni i salonu lub zintegrować go z wyspą lub z półwyspem.  

Zobaczcie ciekawe propozycje na aranżację kuchni z barkiem. 


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • mika999, 2017-05-26 09:13:15
    No proszę a ja się obawiałam, że takie eleganckie krzesła nie będą pasować do mojego stołu w kuchni. Dobrze, ze zajrzałam, zaraz będę składac zamówienie w Mebluj Dom na te krzesła Maxim ale chyba jednak zdecyduję się na czarny kolor do bieli będzie idealni mi pasował.

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce