Sypialnia "Corano", Bydgoskie Meble. Fot. Bydgoskie Meble

Sypialnia "Corano", Bydgoskie Meble. Fot. Bydgoskie Meble

  • Autor: Urszula Koronczewska
  • 27 gru 2013 18:01 (aktualizacja: 30 sie 2012 00:00)

Funkcjonalność i styl w sypialni

Współczesna sypialnia nie służy wyłącznie do spania. Coraz częściej pojawia się w niej dodatkowe wyposażenie – stoliki, pojemne szafy, szafki RTV i komody.

To prawdziwa enklawa przyjemności dostępnych po całym dniu pracy. Meble do sypialni wzbogacane są też w dodatkowe funkcje, wpływające na komfort snu i wypoczynku.

Od kilku lat rynek mebli do sypialni odnotowuje wyraźny wzrost sprzedaży. Wpływa na to coraz większa świadomość potrzeby luksusowego „życia nocnego”. Klienci oczekują, że np. wysokość materaca można regulować, a łóżko dopasowuje się do różnych stelaży, materacy. Istotna jest również możliwość montażu pojemników. Łóżka – najważniejszy element sypialni – niekiedy są tak rozbudowane pod względem funkcjonalnym, że przeistaczają się wręcz w minipokoiki! Ich integralną częścią stają się nie tylko szafki nocne, ale i półki przechodzące w regały, w których jest miejsce także na wbudowane oświetlenie.

Dużym powodzeniem cieszą się łóżka tapicerowane. Szczególnie w prostych, łatwych do wykonania modelach widoczna jest bardzo duża konkurencja, przede wszystkim konkurencja cenowa – powiedział Artur Puchalski z firmy Stolwit - W ostatnim czasie łóżka tapicerowane do swojej oferty wprowadziła bardzo duża ilość firm, w tym tych nowo powstałych, upatrując w tym segmencie swojej szansy na sukces. W tym roku, poza nowymi, modnymi kolekcjami łóżek tapicerowanych, przygotowaliśmy dla naszych klientów trzy nowe zestawy mebli do sypialni wykonane z płyty MDF. 

Z pewnością na rynku mebli do sypialni konkurencja jest znaczna. Potwierdzają to wszyscy producenci sypialni, i to zarówno w segmencie produktów premium, jak i standardowych. Biorąc pod uwagę sprzedaż przez Internet, rynek dla klienta staje się nieograniczony. To oczywiście zawsze działa na producentów mobilizująco i podnosi poprzeczkę, jeżeli chodzi o jakość wykonania czy też o śledzenie trendów w przemyśle użytkowym. – powiedziała Martina Somysz z firmy HM Helvetia Meble.

Unikalne, ale nie ekstrawaganckie

Julitta Maciejewska-Walczak, dyrektor marketingu firmy Paged Meble reprezentująca 2 marki mieszkaniowe, w tym Woodways – markę specjalizującą się w sypialniach, uważa, że projekty, na które klienci zwracają uwagę, są unikalne, lecz nie ekstrawaganckie wzorniczo, takie, które nie znudzą się po latach. Powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości – lepszego drewna i wysokogatunkowej skóry. Obecnie dużym powodzeniem niewątpliwie cieszą się łóżka tapicerowane. Klienci decydują się na kolory jasne i naturalne. W parze z designem idzie funkcjonalność, zatem wysokość materaca jest regulowana, a łóżko umożliwia dopasowanie do różnych stelaży, materacy i ma możliwość montażu pojemników. Sypialnia nie służy wyłącznie do spania, czyli pojawiają się w niej gadżety – poduszki, stoliki, a szafy i komody są pojemne. – mówi Julitta Maciejewska-Walczak.

Znaczący postęp w zakresie wykorzystywanych technologii oraz udoskonalenie produktów pod względem funkcjonalności i praktycznych rozwiązań, ułatwiających użytkowanie mebli sypialnianych potwierdza również Mariusz Serafin, dyrektor ds. marketingu i aranżacji firmy Black Red White. Podkreśla też, że niesłabnącą popularnością cieszą się proste, geometryczne modele inspirowane stylem nowoczesnym, choć nie brakuje również amatorów klasycznych aranżacji i tym samym – stylizowanych kolekcji mebli.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ