Meble.com.pl - komfort na miarę

Garderoba z systemem Hawa Concepta. Drzwi uchylno-składane pozwalają na montaż garderoby nawet w wąskich pomieszczeniach. Fot. Peka

Garderoba w domu. Tak ją wygodnie urządzisz

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 05 maj 2016 14:41 (aktualizacja: 05 maj 2016 14:54)

Zorganizowana szafa to mniej czasu straconego na poszukiwania ubrań. Wysuwane półki, opuszczane drążki, stojaki na buty to tylko kilka atrybutów funkcjonalnej garderoby.

Szafa to prawdziwa skarbnica stylu każdej kobiety. Zanim jednak w garderobie znajdzie się kolejna para butów, spodni, bluzka czy sweter warto dowiedzieć się, jak właściwie zaaranżować jej wnętrze i raz na zawsze pozbyć się chaosu. Sekret perfekcyjnie uporządkowanej garderoby tkwi przede wszystkim w odpowiednio dobranych akcesoriach, które nie tylko wpłyną na utrzymanie wszystkich ubrań w idealnym stanie, ale także ułatwią korzystanie z jej zawartości.

Pierwszym krokiem do uzyskania perfekcyjnego porządku w szafie jest podział rzeczy na te używane najczęściej oraz zakładane „od święta”. Odzież, po którą sięga się na co dzień powinna zostać ułożona na półkach znajdujących się w zasięgu ręki. Ubrania noszone sporadycznie, nie częściej niż 2 razy w miesiącu, warto umieścić w wyższych częściach szafy. Górne półki garderoby to również dobre miejsce na ubrania sezonowe. Praktycznym rozwiązaniem są wysuwane półki, dzięki którym można uzyskać dostęp do rzeczy ułożonych w głębi szafy bez konieczności ich ciągłego przekładania.  

Buty, krawaty czy paski to elementy garderoby, które najtrudniej okiełznać i zaprowadzić w nich porządek. W tym przypadku pomocna okazać się może wysuwana szuflada podzielona przegródkami o różnych konfiguracjach, która ułatwi segregowanie małych akcesoriów tj. spinek do mankietów, biżuterii czy nawet bielizny. Praktyczne są także specjalne wieszaki do przechowywania krawatów, spodni czy apaszek. 

Swoje miejsce w szafie muszą znaleźć również buty, które powinny być przechowywane w jej dolnych partiach. Dobrym rozwiązaniem są stojaki na obuwie, dzięki którym buty nie odkształcają się i zachowują swoją pierwotną formę. Wygodnym elementem szafy są także druciane kosze do przechowywania pościeli czy ręczników. Poprzez ażurową konstrukcję, która zapewnia dopływ powietrza, rzeczy długo utrzymują świeżość i ładny zapach. 

 

Źródło: Komandor  

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA