Meble.com.pl - komfort na miarę

Gięte krzesła i fotele to kunszt wykonania, który poprzedzony jest latami praktyki i tradycją, a jednocześnie i piękno naturalnego drewna, które dzięki wyginaniu zyskuje dodatkowo wspaniałą formę. Fot. Ton

Gięte meble. Tradycyjne wykonanie i piękny kształt

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 08 wrz 2014 10:10 (aktualizacja: 09 wrz 2014 08:21)

Gięte meble, czy to drewniane, czy też wykonane z rattanu nigdy nie przestaną być modne. Któż nie chciałby pobujać się chwilę w fotelu na biegunach?

Pierwszym na świecie producentem krzeseł giętych i giętych elementów drewnianych był Michael Thonet. Technologię, jaką się posługiwał opatentował i zajął się masową produkcją mebli. W szczytowym momencie jego firma posiadała aż sześć fabryk. Krzesła jakie produkował wykonane były z najlepszej jakości drewna bukowego, a gięcie drewna odbywało się wyłącznie ręcznie. Do dzisiaj wielu producentów mebli, którzy zajmują się między innymi produkcją mebli giętych posługuje się tą naturalną i najlepszą techniką. 

Po dziś dzień krzesła gięte są piękną ozdobą mieszkań, służą jako uzupełnienie stołu w jadalni, siada się na nich przy biurkach, ale mimo wszystko największą popularnością cieszą się jako meble kawiarniane. Szczególnie w klimatycznych, francuskich kawiarenkach. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA