Meble.com.pl - komfort na miarę

Szafki górne to również ciekawa dekoracja. W tym wnętrzu zastosowano fronty z możliwością podświetlania. Projekt: Małgorzata Borzyszkowska. Fot. Bartosz Jarosz

Górna zabudowa w kuchni. Różne pomysły na szafki

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 22 lip 2016 08:35 (aktualizacja: 22 lip 2016 09:16)

Górna zabudowa w kuchni pełni ważną rolę. To nie tylko miejsce do przechowywania, ale również ozdoba całego wnętrza. Zobacz, jak sprawić, by była ciekawa.

Szafki podwieszane to bardzo popularny element zabudowy. Większość z nas zupełnie nie wyobraża sobie bez nich kuchennej aranżacji. Przechowujemy w nich porcelanę, szkło lub herbaty. Lubimy je, bo nie musimy się schylać, aby coś z nich wyjąć, ponadto są często ozdobą całego wnętrza.

Estetyka górnych szafek jest szczególnie ważna, jeśli kuchnia otwarta jest na strefę dzienną. Wówczas są one na widoku i powinny aranżację obu pomieszczeń ze sobą spajać. Jeśli chcemy, aby kuchnia prezentowała nie niestandardowo, wyraźmy swój styl na górnych szafkach w kuchni.

Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie jeśli mamy w domu wiele ładnej ceramiki, będą szafki wiszące częściowo otwarte, a więc z półkami. Można na nich wyeksponować wszystkie ładne przedmioty kuchenne. Modne są również otwarte półki wykończone kolorowym laminatem, odróżniającym się od frontów.

Górne szafki z podświetleniem z pewnością będą skupiały na sobie uwagę. To również doskonały sposób na wprowadzenie do wnętrza nastrojowego klimatu. Oświetlenie można zastosować jako wewnętrzny element umieszczony w przeszklonym elemencie lub jako szklany front całkowicie podświetlony.

W galerii kilka ciekawych inspiracji na górne szafki w kuchni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA