Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Garda" marki Kler. Fot. Kler

Jadalnia zaaranżowana inaczej - stoły o nietypowej podstawie

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 07 kwi 2014 13:05 (aktualizacja: 08 kwi 2014 06:57)

Stoły do jadalni na jednej nodze robią furorę. Zwracają uwagę nie tylko ciekawym designem – ich plusem jest też to, że nie krępują ruchu i pozostawiają więcej miejsca, bo nogi nie przeszkadzają w wygodnym ustawieniu krzeseł.

Stół jest kolejnym elementem wyposażenia domu, który w dużym stopniu działa jak jego wizytówka. Można nawet powiedzieć, że to serce jadalni. Jego wybór warto więc uważnie przemyśleć. Podczas zakupu, szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na jego rozmiar. Wielkość naszego stołu powinna być warunkowana wielkością pomieszczenia, liczebności rodziny i naszego stylu życia, na przykład tego, jak często podejmujemy gości. Równie ważne jest jednak także jego wzornictwo.

Jak więc zaaranżować jadalnię nie tylko w funkcjonalny, ale również nietypowy sposób? To idealne zadanie dla stołu o nietypowej podstawie. Wyróżnia go przede wszystkim klarowność budowy: szeroki prostokątny lub okrągły blat – centralna, stosunkowo smukła, ale zarazem stabilna noga, najczęściej optycznie odpowiadająca blatowi. 

Stoły na jednej nodze świetnie sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy odgrodzić przestrzeń „open space” - estetyczny wygląd i design pozwala na niestandardowe aranżację strefy, w której jadalnia łączy się z salonem. Stopa może mieć różne kształty. Najczęściej przybiera formę prostokątu, bądź mniej lub bardziej masywnej stopy, rozszerzającej się ku dołowi. W innych propozycjach kwadratowa podstawa stołu pozostaje w środku pusta.  

Także, użytkowość takich stołów jest równie dopracowana: ich blat można bowiem łatwo o płynnie rozkładać, a konstrukcja pozostaje przy tym niezachwianie stabilna.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA