Meble.com.pl - komfort na miarę

Zważywszy na sporą zawartość wilgoci w łazience, szafki łazienkowe wymagają szczególnej troski. Fot. Shutterstock

Jak dbać o meble łazienkowe? Pokazujemy niezawodne sposoby

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 01 kwi 2015 14:30 (aktualizacja: 02 kwi 2015 07:51)

Ze względu na dużą wilgotność wnętrze łazienki wymaga szczególnej troski. Co zrobić, aby meble łazienkowe służyły nam jak najdłużej?

O meble łazienkowe trzeba odpowiednio dbać od samego początku. Wnętrze łazienki to bowiem pomieszczenie z którego korzystamy dość często, ale też najbardziej narażone na wilgoć, parę wodną i ostre światło. Z tego powodu lepiej jest zakupić meble wykonane z materiałów o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych. Materiały te nie rozwarstwiają się i nie zmieniają kształtu pod wpływem wilgoci. Ponadto warto sprawdzić czy fronty i korpusy mebli pokrywa warstwa lakieru poliuretanowego o podwyższonej odporności na wodę.

Co prawda większość producentów produkuje meble łazienkowe w oparciu o najnowsze technologie, dbając tym samym, aby zakupione przez nas meble były odporne na szkodliwe działania, jednak sam materiał z wyższej półki nie zawsze wystarczy. Po długotrwałym kontakcie z wodą niestety nawet najlepsza ochrona mebla po prostu przestaje działać. Wszelkie zachlapania należy usuwać na bieżąco, a szafki regularnie oczyszczać z kurzu, który pochłania i przetrzymuje wilgoć. Warto pamiętać też, że mebli łazienkowych nie można wystawiać na długotrwałe działanie światła słonecznego - niestety pod wpływem promieni UV mogą one znacząco zmienić swój kolor. 

Choć w sklepach nie brakuje agresywnych chemicznie środków czystości, nie należy ich stosować do czyszczenia mebli. Powierzchnię uszkodzić mogą silne detergenty, ale także zbyt ostre zmywaki czy szczotki. Do pielęgnacji mebli łazienkowych wykonanych z laminatu albo płyty lakierowanej najlepiej używać środków nabłyszczających, które zapewnią długotrwałą, zewnętrzną ochronę naszych mebli, a także pokrywają płaskie powierzchnie dodatkową warstwą ochronną.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA