Fot. Klose

Fot. Klose

  • Autor: bm
  • 01 wrz 2017 07:26 (aktualizacja: 01 wrz 2017 11:50)

Jak dopasować krzesła do stołu? Jadalnia inna niż wszystkie!

Jadalnia to wyjątkowe miejsce, w którym spotykamy się z przyjaciółmi i rodziną, i wokół którego koncentruje się domowe życie. Warto więc zadbać o to, by cieszyła oko i wyglądała wyjątkowo. Wbrew pozorom wcale nie musi być jednolitym stylistycznie i kolorystycznie zestawem.

Jednym z najnowszych trendów jest dobieranie do stołu jadalnianego krzeseł, które pozornie do niego nie pasują, ale jednak razem tworzą niepowtarzalną całość. Nowoczesne krzesła z tworzywa zestawione z ciężkim dębowym stołem, różnokolorowe krzesła tapicerowane przy stole ze szklanym blatem - to tylko niektóre z propozycji, których na pewno znajdziemy wiele. Liczy się tutaj przede wszystkim wyobraźnia i indywidualny styl.

Jednak tworzenie takich zestawień to niełatwa sztuka. Warto przyjrzeć się, jak robią to profesjonaliści i skorzystać np. z podpowiedzi projektanta, sprawdzić, jak dopasowują meble dekoratorzy w sklepach meblowych, a także sami producenci w swoich katalogach produktowych. Pozornie niedopasowane zestawienie stołu i krzeseł stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. W ten sposób łatwiej będzie nam połączyć stylistycznie jadalnię z otwartą kuchnią czy salonem. Łatwiej też będzie zmienić poszczególne jej elementy.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce