Wnętrze garderoby Legno. Fot. Raumplus

Wnętrze garderoby Legno. Fot. Raumplus

  • Autor: bm
  • 12 marz 2018 11:35 (aktualizacja: 13 marz 2018 10:35)

Jak funkcjonalnie zagospodarować domową garderobę?

Niezależnie od tego, czy na garderobę przeznaczymy oddzielne, przestronne pomieszczenie, czy jedynie niewielką szafę w sypialni lub przedpokoju, warto zagospodarować ją tak, by korzystanie z niej było komfortowe.

Idealna garderoba to taka, która jest dopasowana do oczekiwań, potrzeb i stylu życia konkretnego użytkownika. Aby udało się zrealizować taki projekt, potrzebne są nie tylko odpowiednie systemy, fronty i akcesoria, dobrym rozwiązaniem będzie również skorzystanie z porady profesjonalnego projektanta. Kiedy mamy już zaplanowane miejsce na garderobę, możemy pomyśleć o jak najlepszym jej zagospodarowaniu. Tu nie tylko przydaje się znajomość ergonomii, ale również przyzwyczajeń, upodobań, trybu życia, a nawet hobby domowników. Inaczej będzie wyglądała przestrzeń na ubrania biznesmena, który na co dzień chodzi w garniturach, a inaczej wielbiciela aktywnego trybu życia i różnorodnych sportów czy miłośniczki mody z bogatą kolekcją torebek, bielizny i szpilek.

Na polskim rynku dostępne są wszelkie rodzaje, wymiary i kombinacje systemów umożliwiających sprawną organizację szafy lub garderoby. Rozwiązania te pomogą spełnić wymagania stawiane współczesnym zabudowom, które mogą być nie tylko funkcjonalne, ale również cieszyć oko estetycznym wyglądem. Wyposażenie wnętrz szaf i garderób znajdziemy zarówno w ofercie producentów systemów drzwi przesuwnych, jak i w ofertach dostawców wszelkiego rodzaju akcesoriów meblowych. Obie grupy producentów dbają nie tylko o funkcjonalność swoich produktów, ale także o to, by dobrze komponowały się z całością zabudowy i tworzyły efektowne i modne wnętrze garderoby. Najchętniej wybieranymi elementami wyposażenia szaf są niezmiennie tzw. akcesoria standardowe, czyli: drążki, wieszaki, kosze druciane i półki. Klienci poszukują też rozwiązań do przechowywania butów. Najprostszym i najszybszym sposobem na wygospodarowanie miejsca na buty w szafie lub garderobie są specjalnie do nich przystosowane druciane półki. Przymocowuje się je bezpośrednio do ściany, specjalnego wysokiego wyciągu czy drzwi szafy.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce