Sypialnia Corsica firmy Forte. Fot. Forte

Sypialnia Corsica firmy Forte. Fot. Forte

  • Autor: mg
  • 16 marz 2018 10:34 (aktualizacja: 25 marz 2018 09:47)

Jak ocieplić wnętrze minimalistyczne - przykłady mebli

Polacy niezmiennie kochają skandynawski minimalizm. Jednak coraz częściej mówi się o trendzie „soft minimal”, którego celem jest ocieplenie ascetycznych wnętrz. Zobaczcie, jakie meble będą w tym pomocne.

Styl minimalistyczny kojarzy się z prostotą, a nawet ascetyzmem. Nieskomplikowane, zgeometryzowane bryły pozbawione dekoracji i ozdobników, biel i szarości w szerokiej gamie odcieni - to jego najbardziej charakterystyczne cechy. Tego typu stylistyka wprowadza do wnętrza poczucie ładu i harmonii, wpisujące się w modernistyczne założenie "mniej znaczy więcej".  Tym niemniej wielu osobom, którym nawet odpowiada taka estetyka, brakuje w niej odrobiny przytulności. Można to zmienić, sięgając po odpowiednie meble.

Typowe dla wnętrz minimalistycznych białe fronty mebli można ocieplić drewnianymi wstawkami. Pojawiają się one w postaci fragmentów frontów, szuflad, dekoracyjnych wstawek, wieńców, cokołów lub blatów. Drewno ociepla wizerunek ascetycznych mebli, stanowi ciekawy akcent dekoracyjny, przywodzi też na myśl tak lubiane przez wielu z nas naturalne inspiracje.

Największą popularnością cieszą się wstawki z jasnych gatunków drewna, choć dostępne są też z ciemnymi, które tworzą atrakcyjny wizualnie kontrast. Dzięki temu prostemu zabiegowi wnętrze zyska na przytulności, choć nadal będzie emanowało szlachetną prostotą. Meble z drewnianymi wstawkami równie dobrze sprawdzą się w aranżacji salonu, sypialni czy jadalni.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce