Meble z kolorowymi uchwytami z kolekcji Play (oferta sieci salonów Agata). Fot. Agata

Meble z kolorowymi uchwytami z kolekcji Play (oferta sieci salonów Agata). Fot. Agata

  • Autor: mg
  • 06 wrz 2017 09:45 (aktualizacja: 06 wrz 2017 15:20)

Jak odmienić pokój dziecka? Meble, które nadadzą niepowtarzalny styl

Urządzanie pokoju dziecięcego jest sztuką. Z jednej strony rodzic powinien zadbać, aby przestrzeń była funkcjonalna i dostosowana do potrzeb małego mieszkańca, zaś z drugiej musi liczyć się z jego gustem i zdaniem. Podpowiadamy, jak zmienić cztery kąty współczesnego nastolatka.

Meble w salonie. Zobacz sofy, które zachwycają kolorami!

Gust młodego człowieka zmienia się jak w kalejdoskopie. Aby uniknąć corocznej wymiany mebli, na co z pewnością żaden rodzic nie ma ochoty, warto postawić na uniwersalny kolor, np. szary. Wyposażenie pokoju będzie wtedy bardzo praktyczne, a przy tym odporne na widoczne zabrudzenia. Taki wybór sprawdzi się nie tylko w pokoju chłopięcym. Dzięki odpowiedniemu operowaniu elementami aranżacyjnymi szarość będzie też odpowiednia dla dziewczynek.

Szczegółem, który odmieni pokój dziecka, jest przede wszystkim kolor wprowadzony do pomieszczenia nie tyle w postaci samych dodatków, co poszczególnych elementów mebla. Tymi elementami mogą być na przykład kolorowe uchwyty, fronty utrzymane w żywych odcieniach bądź fantazyjne nadruki, zgodne choćby z dziecięcym hobby. Przykładowo, szara szafa, w zależności od tego, czy będzie miała różowe czy niebieskie uchwyty, wpasuje się w pokój chłopca bądź dziewczynki. Ten drobny element może też sprawić, że mebel nie wyda się zbyt nudny jak na dziecięcy gust. 

Jeśli dziecko ma hobby, planując jego pokój, warto zostawić na nie odpowiednią przestrzeń. Należy też zatroszczyć się o element wyróżniający, który będzie przykuwał uwagę i sprawiał, że młody człowiek będzie się czuł w tym miejscu wyjątkowo. Może to być spersonalizowana ściana, oryginalny fotel czy szafa z nadrukiem z ulubionego filmu. Dużo przy tym zależy od naszej wyobraźni i tego, jak dobrze znamy swoją pociechę.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce