Fot. Toptextil

Fot. Toptextil

  • Autor: mg
  • 02 paź 2017 10:59 (aktualizacja: 20 paź 2017 09:08)

Jak poduszki mogą odmienić Twoją sofę? Zobacz inspirujące pomysły

Sofy i narożniki są coraz chętniej wybierane przez Polaków marzących o nowoczesnym, a przy tym funkcjonalnym salonie. Co jednak zrobić, gdy po kilku latach chcielibyśmy zmienić ich wygląd? Wystarczy wtedy sięgnąć po... poduszki. Dzięki nim prosto i szybko odświeżymy naszą aranżację.

Polacy wciąż kupują meble na lata. Niestety, trendy i mody zmieniają się znacznie szybciej. Jeżeli chcemy za nimi podążać, wcale nie musimy co sezon wymieniać całego kompletu mebli. Wystarczy do sofy bądź narożnika dodać zestaw poduszek. Pełnią one nie tylko funkcję użytkową, sprawiając, że wypoczynek jest jeszcze bardziej komfortowy, ale też potrafią odmienić wygląd sofy. Wystarczy je odpowiednio zestawić z kolorem tapicerki i stylem wnętrza.

Dobór, kolorystyka i liczba poduszek to kwestia naszej pomysłowości. Mogą one występować w postaci pojedynczych akcentów lub zaściełać całą sofę, być niewielkie lub całkiem spore. Ale i tak kluczowy jest kolor - modny, atrakcyjny wizualnie, wpisujący się w aktualne trendy, ale i nasze gusta. Niekiedy poduszki mają kolorystykę zbliżoną do tapicerki - to rozwiązanie do wnętrz bardziej klasycznych. W przypadku nowoczesnych aranżacji stawia się na kontrast i wyraziste barwy.

Niezależnie od stylistyki naszego wnętrza umiejętnie dobrane poduszki potrafią odmienić nie tylko wygląd sofy, ale również całego salonu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce