Regał Delta marki Temahome. Ciekawa konstrukcja sprawia, że doskonale sprawdzi się on jako ścianka działowa pomiędzy pomieszczeniami. Fot. Temahome.jpg

Regał Delta marki Temahome. Ciekawa konstrukcja sprawia, że doskonale sprawdzi się on jako ścianka działowa pomiędzy pomieszczeniami. Fot. Temahome.jpg

  • Autor: bm
  • 12 sty 2018 07:42 (aktualizacja: 14 sty 2018 19:02)

Jak podzielić wnętrze przy pomocy regału - ciekawy pomysł na aranżację

Regały na książki i bibeloty doskonale sprawdzają się jako dodatkowa ścianka działowa, która pozwala podzielić otwarte wnętrze na strefy. Stanowią wtedy zarówno funkcjonalny element aranżacji i miejsce do przechowywania, jak i dekorację wnętrza.

Modułowy regał, służący do przechowywania książek, pamiątek z podróży czy ozdobnych bibelotów, warto wyeksponować tak, aby pełnił we wnętrzu główną rolę i nadawał mu niepowtarzalny styl. Jeśli jest ażurowy lub wykonany tak, że z obu stron wygląda równie efektownie, można ustawić go na środku otwartego pomieszczenia. Będzie wówczas pełnił funkcję dodatkowej ścianki dzielącej wnętrze na strefy funkcjonalne. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie chociażby dlatego, że pozwala na łatwą odmianę wielofunkcyjnego pokoju, możne bowiem dowolnie taki mebel przestawiać w zależności od potrzeb.

Jeśli planujemy wykorzystanie regału jako ścianki działowej, warto dobrze przyjrzeć się ofercie dostępnej w sklepach meblowych i znaleźć taki mebel, który będzie ciekawie skonstruowany. Liczą się tu zarówno rozmiary i kształty poszczególnych modułów, jak i kolorystyka całości. Może współgrać pod tym względem z resztą pomieszczenia, albo wręcz przeciwnie - być dla niego ciekawym kontrapunktem, wyróżniać się na tle całego wnętrza. Dobrym wyborem będzie też wykonanie takiego regału na specjalne zamówienie.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce