×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Jak połączyć we wnętrzu klasykę z nowoczesnością?

Jak połączyć we wnętrzu klasykę z nowoczesnością?

Autor: mg
Dodano: 24 maj 2018 10:24
Zaktualizowano: 25 maj 2018 10:16

Właścicielka prezentowanego apartamentu nie miała sprecyzowanego zdania, jaki styl najbardziej jej odpowiada. Skłaniała się ku nowoczesności, ale bliska jej sercu była również bardziej dekoracyjna klasyka. Projektantka uznała, że pogodzenie odmiennych upodobań nie jest żadnym problemem. Zobaczcie, jak zostały połączone w jednym mieszkaniu oba style.

Wielkość kuchni została dostosowana do upodobań użytkowniczki, która bardzo lubi gotować. Zabudowa w kształcie litery U zapewnia jej długie blaty robocze, odpowiednie do eksperymentów kulinarnych oraz mnóstwo schowków, w których może trzymać potrzebne do tego produkty i naczynia. Fronty szafek zostały wykończone ozdobnymi listwami, które przełamują nowoczesny charakter zabudowy kuchennej z wysoką szafą na jednej ścianie i półwyspem umownie oddzielającym ten aneks od reszty strefy dziennej.

Ścianę za płytą grzewczą chroni duża tafla barwionego szkła, którego odcień został dopasowany do koloru ścian w części wypoczynkowej pomieszczenia.

Część jadalną urządzono pod przeszkloną ścianą. O wyborze tego miejsca, oddalonego od aneksu kuchennego, zadecydowało głównie padające z okna naturalne światło. Stół bowiem służy właścicielce nie tylko do jedzenia, ale także do pracy.

Nad stołem na toczonych nogach w starym stylu wiszą minimalistyczne lampy z kloszami z betonu. Kanapa o nowoczesnej formie, a pod sufitem – listwy ozdobne sztukateryjne z dawnych kamienic rodem. Jak widać, z pozoru nieprzystające do siebie koncepcje aranżacyjne mogą żyć w pełnej symbiozie.

Szerokie wejście do sypialni można zasłonić, zaciągając zasłony albo zasunąć chowane w ścianie drzwi. W niewielkiej sypialni króluje duże łóżko z tapicerowanym zagłówkiem. Ścianę za wezgłowiem wykończono dekoracyjnie listwami sztukateryjnymi, tworzącymi rodzaj panneau. Boczną ścianę zagospodarowano półkami przeznaczonymi na książki i ozdoby.

Dobre oświetlenie do czytania przed snem dają oryginalne kinkiety z dwoma źródłami światła. Zamiast tradycyjnych szafek nocnych – lekkie stoliki, które w razie potrzeby można przenieść do salonu, by służyły jako stoliki kawowe. 

Po powiększeniu łazienki kosztem wąskiego korytarzyka powstało przestronne pomieszczenie, w którym zmieściły się wszystkie urządzenia sanitarne i niezbędne schowki. W szafce pod umywalką ukryto pralkę.

Całą szerokość pomieszczenia zajmuje obszerna kabina prysznicowa bez brodzika (odpływ jest w odpowiednio wyprofilowanej podłodze), wydzielona z łazienki ścianką ze szkła hartowanego. Wnętrze wykończono dużymi płytkami pięknie żyłkowanego marmuru.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także