Narożnik Borgo firmy Stagra. Fot. Stagra.

Narożnik Borgo firmy Stagra. Fot. Stagra.

  • Autor: mg
  • 02 marz 2018 11:57 (aktualizacja: 17 marz 2018 12:41)

Jak powinien wyglądać modny salon w 2018 roku?

Podpowiadamy, które meble do salonu będą modne w 2018 roku, na co położyć szczególny akcent podczas tegorocznych metamorfoz wnętrz, a także które trendy należy odłożyć do lamusa.

Energia mebli tapicerowanych

W tym roku w naszych wnętrzach będą królowały zdecydowane, nasycone, energetyczne barwy. Owszem, nie zdetronizują one wszechobecnych bieli i szarości, ale na pewno wyjdą poza ramy wyłącznie dekoracyjnych akcentów. Bowiem rok 2018 stoi pod znakiem oryginalności i pomysłowych rozwiązań. Przy tym wykorzystywane tkaniny mają być nie tylko kolorowe, ale też miękkie w dotyku i komfortowe, dlatego w ciągu najbliższych miesięcy bardzo modne będą wszelkiego rodzaju welurowe i aksamitne sofy, pufy oraz fotele. W kontakcie z meblem liczy się bowiem nie tylko wygląd, ale też dotyk.

Trend eko jest ponadczasowy

Wciąż we wnętrzach powinny być widoczne inspiracje naturą. Jak objawiają się one w meblach do salonu? Przede wszystkim nadal powinniśmy korzystać z tzw. kolorów ziemi, czyli beżów, zieleni i brązów, koniecznie nasyconych i ciepłych. Ale to nie wszystko. W modnym salonie powinny znaleźć się również meble z wyraźnie zaznaczonymi motywami roślinnymi, zwłaszcza w rozmiarze XL. Do tego dochodzi wszędobylskie i nieśmiertelne drewno, w tym roku chętnie wybierane w wersji naznaczonej upływem czasu, ze śladami szlachetnego zużycia.

Rok nieoczywistych par

Rok 2018 będzie także stał pod znakiem nieoczywistych połączeń. Beton, który niegdyś dominował w loftowych wnętrzach, będzie teraz często łączony z ciepłym drewnem, które przełamie jego prostotę i surowość. Drewno będzie zestawiane też z jednokolorowymi frontami na wysoki połysk. Zresztą w tym roku dominować będą wszelkie połączenia będące w opozycji do jednorodnych płaszczyzn mebli.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce