Meble.com.pl - komfort na miarę

"Inbox" firmy Calligaris. Fot. Calligaris.

Jak prezentuje się salon w ciemnej kolorystyce? Sami zobaczcie!

  • Autor: uk
  • 07 kwi 2014 12:10 (aktualizacja: 09 kwi 2014 10:47)

Oto 15 propozycji mebli systemowych do salonu prezentujących ciemną kolorystykę zarówno drewna, jak i powierzchni lakierowanych na wysoki połysk.

Obecnie w salonie mile widziane są meble systemowe, umożliwiające indywidualną aranżację wnętrza. Meble o prostych, geometrycznych bryłach, utrzymane w ciemnej kolorystyce sprawiają, że salon wygląda elegancko. Dotyczy to mebli bez względu na to, czy charakteryzują się wykończeniem drewnopodobnym czy też lakierowanym.

W przypadku mebli o wykończeniu drewnopodobnym najczęściej stosuje się kolorystykę, tj. ciemny orzech, dąb sonoma czekolada. Natomiast wśród mebli wykończonych na wysoki połysk modna jest kolor czarny, ciemnoszary, grafitowy. Niekiedy powierzchnie imitujące wzór naturalnego drewna łączy się z elementami w połysku, co urozmaica walory estetyczne danego systemu.

Jedną z ciekawszych propozycji jest "Inbox" firmy Calligaris. Jest to system szafek ściennych o ramach drewnianych w kolorze grafitowym lub w kolorze orzech. Ramy mogą być również lakierowane np. na kolor czarny błyszczący.

Fronty szklane dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych. Elementy wiszące mocuje się na drążku z systemem mikro regulacji w poziomie i pionie. Mogą być też mocowane bezpośrednio do siebie.

Warto też zwrócić uwagę na system mebli "Cinema" firmy KMK Kolekcja Mebli. Czym się charakteryzuje? Geometryczne formy mebli, pozbawione zbędnych detali dekoracyjnych zestawiono z połyskującaączernią szklanych frontów, co współgra z nowoczesnym sprzętem multimedialnym. Każdy moduł pozwala na estetyczne i bezpieczne poprowadzenie kabli – specjalne uchwyty utrzymują je na miejscu i poza zasięgiem wzroku. System "Cinema" jest wykonany z drewna bukowego i naturalnej okleiny bukowej.

W kolekcji "Multiform" (producent: KMK Kolekcja Mebli) istnieje możliwość indywidualnego dobrania kolorystyki frontów drzwi i czół szuflad, co pozwala uzyskać zróżnicowany efekt - od bardzo nowoczesnego, ale jednocześnie bliskiego naturze, po mocno futurystyczny. Na uwagę zasługuje ciekawa dostawka do komody RTV pozwalająca na oryginalną kompozycję mebli wokół telewizora.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA