Meble.com.pl - komfort na miarę

Wybierając szafę warto zwrócić uwagę na górną półkę. Pozwala ona na przechowywanie sezonowej odzieży, której w danym momencie nie nosimy. Szafa Kamix Black Red White. Fot. BRW

Jak przechowywać odzież? Znajdź najwygodniejszą szafę

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 marz 2015 10:00 (aktualizacja: 03 marz 2015 08:02)

Dobrze zaprojektowana garderoba może znacząco wpłynąć na komfort naszego życia. Dowiedz się, jak funkcjonalnie przechowywać odzież, a na zawsze zapomnisz co to bałagan.

Dobrze zaprojektowana garderoba, to połowa sukcesu w utrzymaniu nienagannego porządku. Nie ma nic gorszego, niż poranne sterczenie przed szafą, z myślą "nie mam co na siebie włożyć". W gruncie rzeczy zawsze mamy się w co ubrać, ale źle ułożone ubrania, nie pozwalają nam ich odnaleźć i wydobyć z nich walorów estetycznych. Prawdą jest, że bardziej przychylnym okiem spojrzymy na sukienkę, która wisi na eleganckim, jedwabnym wieszaku, niż taką, która leży złożona w kostkę, pomiędzy całą stertą ubrań. 

Wybierając szafę, warto zastanowić się na tym, jakich ubrań mamy więcej. Czy będziemy potrzebować więcej miejsca na wieszaki, czy też znaczną część szafy mają zająć półki. Przemyślenie tej kwestii pozwoli dopasować garderobę idealnie do naszych potrzeb. Pod drążkami należy zostawić odpowiednio dużą przestrzeń, tak, aby wiszące w tym miejscu sukienki nie dotykały do podłoża. Podłoga szafy to też doskonałe miejsce do przetrzymywania obuwia. Można do tego celu zamontować specjalne półki lub schować buty do przejrzystych pudełek. 

Na półkach przechowuje się ubrania składane w kostkę. Pogrupowanie ich odpowiednio, a więc, koszulki do koszulek, spodnie do spodni itd., pozwoli zachować porządek. Dzięki takim podziałom, łatwiej też odnajdziemy poszczególne ubrania. W garderobie warto uwzględnić miejsce również na szuflady - w pełni zabudowane lub w formie ażurowych koszy - bowiem doskonale nadają się one do przechowywania bielizny lub dodatków, jak krawaty czy apaszki. 

Gotowe szafy, w opozycji do garderób wykonywanych na zamówienie, nie zawsze posiadają dodatkową półkę na samej górze. Warto jednak zwrócić uwagę, wybierając szafę, na to, czy taka półka się w niej znajduje, ponieważ jest to doskonałe miejsce na przechowywanie sezonowej odzieży, której w danym momencie nie nosimy, czyli grubych kurtek czy wiosennych płaszczy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA