Uchwyty Angelo (UR36) firmy Gamet. Fot. Gamet

Uchwyty Angelo (UR36) firmy Gamet. Fot. Gamet

  • Autor: mg
  • 12 kwi 2018 12:57 (aktualizacja: 13 kwi 2018 13:20)

Jak przeprowadzić szybką i prostą metamorfozę mebli kuchennych na wiosnę?

Nowy wygląd kuchni uzyskany tylko w jeden weekend? To naprawdę jest możliwe! Podsuwamy prosty sposób na błyskawiczną metamorfozę mebli kuchennych. Będzie jak znalazł na wiosnę.

Najprościej i najszybciej wygląd mebli kuchennych można zmienić, wymieniając uchwyty i gałki. Choć są to zaledwie detale, w praktyce robią ogromną różnicę. Ich wymiana może zdziałać cuda, jeśli chodzi o wygląd szafek kuchennych. Korzystając z bogatej oferty dostępnej na rynku, można bez problemu znaleźc uchwyty pasujące do wiosennej aranżacji.

Teraz największą popularnością cieszą się modele pasujące do nowoczesnych kuchni, charakteryzujące się lekką formą. Wybór jest tutaj bogaty: od modeli z miękkimi, opływowymi liniami, które wniosą do wnętrza swego rodzaju dynamikę, przez kształty bardziej wyraziste i geometryczne, po bardzo oszczędne w formie, trafiające w gusta minimalistów. W nowoczesnych wnętrzach dobrze komponują się też uchwyty z subtelnym ornamentem. Nadają frontom szafek designerski wygląd – mówi Agnieszka Ruta, ekspert firmy Gamet.

Wolisz styl retro? Tu wybór też jest przeogromny: od uchwytów dekoracyjnych, najlepiej pasujących do kuchni z meblami rustykalnymi lub klasycznymi, po proste i ponadczasowe formy, które będą dobrze wyglądały również na całkowicie gładkich frontach.  

W zależności od indywidualnych preferencji, można wybrać uchwyty kontrastujące lub harmonijnie wpisujące się w kolor frontów. Bardzo popularne są w tej chwili uchwyty w różnych odcieniach grafitu oraz czarne matowe, doskonale pasujące do jasnych mebli, ale z powodzeniem można też wykorzystać chromy. Można się też zdecydować na uchwyty w odważniejszym kolorze, na przykład w szczotkowanej miedzi. Ważne jest to, by tworzyły one spójną całość z pozostałymi detalami i elementami dekoracyjnymi w kuchni – podkreśla ekspert Gametu.

Wymiana uchwytów i gałek w kuchennych szafkach zajmie kilka, kilkanaście minut, ale efekt metamorfozy może przekroczyć wszelkie oczekiwania.

Odnowić fronty szafek można również, malując je. Na rynku dostępne są specjalne farby przeznaczone do mebli kuchennych, dzięki którym można nadać frontom całkiem nowy wygląd. W kuchniach sprzed kilkunastu lat dominowały zwykle ciemne brązy, dlatego wiele osób decyduje się na jasne barwy – wnętrze robi się jaśniejsze, a efekt odświeżenia jest natychmiastowy. W praktyce najlepiej wybierać barwy neutralne, łatwiej wtedy o wykorzystanie ciekawych kontrastów.

Innym sposobem na metamorfozę mebli kuchennych, choć nieco bardziej skomplikowanym i czasochłonnym, będzie zmiana lub wprowadzenie oświetlenia. Wymiana wszystkich lamp może być związana z większą inwestycją, ale sporo można zyskać, montując taśmy albo listwy LED. Są stosunkowo niedrogie, a pomogą wprowadzić do wnętrza kuchni odpowiedni nastrój.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce