Systemy przesuwne otwierają nowe, kreatywne możliwości aranżowania harmonijnych przestrzeni komponowanych na bazie szarych i grafitowych akcentów. Fot. Komandor

Systemy przesuwne otwierają nowe, kreatywne możliwości aranżowania harmonijnych przestrzeni komponowanych na bazie szarych i grafitowych akcentów. Fot. Komandor

  • Autor: mg
  • 22 lut 2018 09:28 (aktualizacja: 23 lut 2018 10:13)

Jak skomponować modne wnętrze przy użyciu systemu przesuwnego?

W tym roku w aranżacjach wnętrz będą dominować głębokie, nasycone akcenty kolorystyczne, które potrzebują neutralnego tła. Z pomocą przychodzą modne odcienie szarości jako tonacje pozwalające na wyciszenie lub podkreślenie charakteru stylizacji. Zobaczcie, jak można wykorzystać system przesuwny do wykreowania takich efektów.

Modne w tym sezonie wnętrza są komponowane w oparciu o mocne kontrasty, które powstają przy zestawieniu nasyconych odcieni, takich jak ciemny granat, butelkowa zieleń lub pomarańcz z bielą, ale nie tylko. Ciekawą alternatywą dla barwy białej może być jasny szary, który stanowi doskonałą przeciwwagę dla żywych kolorów. Szarości są bardzo chętnie stosowane zwłaszcza wszędzie tam, gdzie potrzebujemy wyciszenia i równowagi, a więc w miejscach służących relaksowi czy skupieniu. Równie dobrze sprawdzą się we wnętrzach w stylu skandynawskim, minimalistycznym czy tech-free, wprowadzając harmonię i przestrzenny ład. Natomiast w ciemniejszych, grafitowych tonacjach szary może zastąpić granat jako pierwszoplanowy kolor lub współistnieć na równych zasadach z bielą i np. żółcią.

Systemy przesuwne, takie jak np. "Szafir" firmy Komandor, otwierają nowe, kreatywne możliwości aranżowania harmonijnych przestrzeni komponowanych na bazie szarych i grafitowych akcentów. Do tej pory system "Szafir" był dostępny w kolorach anody naturalnej, anody szampańskiej, złotej i bieli. Teraz dołączyła ciemnoszara anoda grafitowa, która umożliwia projektowanie szaf przesuwnych o wyrazistej estetyce. Profile w ciemnoszarym odcieniu podkreślą prostą bryłę mebla i stworzą klarowne linie jego podziału. Wejdą w efektowny kontrast z lśniącymi frontami w odcieniach bieli, beżu czy błękitu, natomiast stworzą harmonijną kompozycję z szarymi i czarnymi wypełnieniami.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce