Kuchnia z serii KamPlus (Kamelia dąb naturalny) firmy Kam. Fot. Kam

Kuchnia z serii KamPlus (Kamelia dąb naturalny) firmy Kam. Fot. Kam

  • Autor: mg
  • 27 paź 2017 13:34 (aktualizacja: 30 paź 2017 11:30)

Jak uczynić kuchnię bardziej przytulną?

Odpowiedni dobór materiałów i przyjazna kolorystyka to skuteczny sposób na ocieplenie kuchennego klimatu. Nowoczesna kuchnia jest nie tylko piękna, ale urzeka naturalnym urokiem i ciepłą atmosferą.

Czytaj też: Kuchnie w klasycznym stylu - zobacz inspirujące pomysły!

Współczesne trendy doskonale odpowiadają na potrzebę przytulności, pozwalając wykreować w kuchni wyjątkowy „domowy” klimat. Jak sprawić, aby była ona ciepła w odbiorze i tętniła życiem rodzinnym, zachęcając do wspólnego gotowania i długich rozmów przy kuchennym stole?

Przytulna kuchnia przybiera różne oblicza i pozwala na dużą swobodę aranżacyjną. Wśród sprawdzonych sposobów na osiągnięcie przytulnego klimatu w kuchni prym wiodą dekory drewniane i wyważone barwy utrzymane w ciepłych, subtelnych tonacjach beżów i jasnych brązów.  

Aby rozświetli i ożywić wnętrza zaaranżowane dekorami drewnianymi, można połączyć je z dekorami w jasnych, świeżych kolorach. Dzięki takiemu zabiegowi kuchnia zyska dodatkowego smaku i nabierze subtelnej elegancji.

Przytulna kuchnia musi być wyposażona w odpowiednie meble, w których znajdzie się sporo miejsca na przechowywanie produktów spożywczych i akcesoriów niezbędnych do gotowania. Z pomocą przyjdzie zabudowa do sam sufit. Nie może zabraknąć również stołu, przy którym zasiądzie rodzina.

Przytulne i bezpretensjonalne wnętrze w bieli? Tak, to również jest możliwe, pod warunkiem, że modernistyczną biel gładkich frontów zastąpimy jej cieplejszą odmianą. Bielone drewno to zabieg pozostający pod wpływem popularnej estetyki skandynawskiej. Matowa powierzchnia frontów z zaznaczoną strukturą drewna i widocznym usłojeniem pozwalają przełamać ascetyzm monochromatycznych kuchni w bieli, a jednocześnie zachować ich świeżość i prostotę. Jasna kolorystyka kuchni skutecznie rozświetli wnętrze nawet w pochmurne jesienne wieczory.    

Otwarte półeczki, witryny i relingi to elementy, które były mocno akcentowane już w poprzednim sezonie. Są obowiązkowe w przytulnej kuchni, bo to one tworzą jej nastrój i podkreślają charakter. Stylowe relingi, na których wyeksponujemy urokliwe drobiazgi lub widoczne zza szyb witryn półki, na których można poustawiać naczynia pełniące nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną, nadają wyjątkową oprawę kuchni. Tak zaaranżowane wnętrze jest klimatyczne i na pewno ucieszy wszystkich, którym znudziły się już minimalistyczne, chłodne kuchnie, ogołocone z wszelkich ozdób.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce