Meble.com.pl - komfort na miarę

Projekt: MM Architekci

Jak umeblować kącik wypoczynkowy - inspiracje z polskich mieszkań

  • Autor: bm
  • 21 wrz 2017 12:38 (aktualizacja: 22 wrz 2017 09:31)

Zaaranżowanie kącika wypoczynkowego w pokoju dziennym, wbrew pozorom, nie jest łatwe. Nie zawsze mamy do dyspozycji wystarczającą ilość miejsca, salon jest też często otwartą przestrzenią, która musi harmonizować z resztą wnętrza. Oto inspiracje z polskich mieszkań, zaprojektowanych przez profesjonalistów!

Jakie meble wypoczynkowe, stoliki kawowe i rtv wybierają Polacy? Z projektów architektów zrealizowanych w ciągu ostatnich dwóch lat wynika, że najpopularniejsze są stonowane kolory, a szara lub beżowa sofa wciąż jest królową polskich mieszkań. Nie bez powodu - pasuje bowiem do każdego stylu i pozwala stworzyć przytulny klimat we wnętrzu. Jej urozmaiceniem są zazwyczaj kolorowe poduszki. Nie brakuje jednak rozwiązań z kanapami w żywszych kolorach lub np. ciemnej skórze.

Coraz bardziej popularne są otwarte przestrzenie, w których część salonowa przenika się z jadalnią i aneksem kuchennym, a nawet przedpokojem. Stwarza to poczucie, że apartament jest spójną całością, a wrażenie większej ilości miejsca pomaga się zrelaksować. Prezentowane wnętrza reprezentują różne style, przeważa jednak prostota i minimalizm, zwrócenie uwagi w pierwszej kolejności na funkcjonalność.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA