Fot. Vox

Fot. Vox

  • Autor: bm
  • 21 lis 2017 13:08 (aktualizacja: 22 lis 2017 13:04)

Jak umeblować przedpokój - inspiracje i ciekawe rozwiązania

W dobrze zaprojektowanym przedpokoju znajdzie się zarówno miejsce do odwieszania okryć, jak i szafka na buty czy wygodna ławka. Nie bez znaczenia jest estetyka tego pomieszczenia, dlatego warto zadbać też o elementy dekoracyjne.

Im więcej przestrzeni mamy do dyspozycji, tym ciekawiej możemy urządzić przedpokój. To wnętrze szczególne, niejako zapowiadające, co czeka nas dalej, w głębi mieszkania. Powinno więc korespondować z resztą domu zarówno pod względem kolorystycznym, jak i stylistycznym. Zwłaszcza jeśli nasz przedpokój jest otwarty np. na salon czy kuchnię, wtedy staje się tylko wydzielonym fragmentem przestrzeni. 

Aby przedpokój był funkcjonalnie umeblowany, wystarczy niewiele - szafa na ubrania (np. z drzwiami przesuwnymi), wieszak do odwieszania aktualnie używanych płaszczy i kurtek, szafka lub półka na buty. Przydatnym elementem jest siedzisko - niewielka ławka lub stołek, na którym przysiądziemy zakładając buty. Oczywiście przedpokój nie może się obyć bez lustra i podręcznej półki, np. na szalik czy klucze. W załączonej fotogalerii możemy obejrzeć różne propozycje mebli do przedpokoju - niektóre z nich to dość rozbudowane systemy zawierające co najmniej kilka elementów. Inne z kolei to tylko pojedyncze szafki, konsole lub wieszaki, dzięki którym stworzymy prawdziwie minimalistyczną "wizytówkę" naszego mieszkania.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce