Fot. Dekoria.pl

  • Autor: bm
  • 30 sty 2018 10:37

Jak umeblować salon w romantycznym stylu - zobacz inspiracje!

Delikatne pastele, biel, ciepłe odcienie szarości, ale też głęboka czerwień i róż - to kolory, które najlepiej pasują do wnętrza w stylu romantycznym. Mile widziane są też miękkie meble wypoczynkowe o zaokrąglonych formach, stylizowane dodatki, dyskretne oświetlenie...

Styl, który określamy mianem romantycznego pozwala stworzy klimat niczym nie zmąconego spokoju i relaksu - tak potrzebny w pokoju dziennym, w którym zazwyczaj odpoczywamy po ciężkim dniu. Stworzeniu odpowiedniego nastroju sprzyja typowa dla tego stylu kolorystyka, tzn. różne odcienie kremu i beżu, złamana biel, błękit, jasny fiolet. Elementem takiego wnętrza są też meble wypoczynkowe o miękkiej, zaokrąglonej linii, uzupełnione poduszkami i wygodnymi zagłówkami, często pikowane lub obite tkaniną w kwiaty lub pasy.

Romantyczny klimat tworzą również inne elementy wyposażenia, np. dodatki z motywami roślinnymi czy odpowiednie oświetlenie. Wnętrze o romantycznym klimacie możemy stworzyć, zarówno czerpiąc ze stylistyki glamour, bogato zdobionej, z dodatkami "rodem z pałacu", jak i korzystając z elementów charakterystycznych dla stylu nowoczesnego, a także przytulnego klimatu "hampton".


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce