Do salonu warto wykorzystywać wielofunkcyjne meble z funkcją przechowywania. Fot. Dekoria.pl

  • Autor: mg
  • 25 sty 2018 11:23 (aktualizacja: 29 sty 2018 11:39)

Jak uporządkować przestrzeń w domu - praktyczne sposoby

Bałagan, z którym trudno sobie poradzić, spędza sen z powiek wielu z nas. Jak sobie z nim poradzić? Czasami wystarczy niewielka zmiana, by wnętrze wyglądało harmonijnie. Można do tego celu wykorzystać także odpowiednie meble.

Jak urządzić przytulną sypialnię - porady projektanta

Przeczytaj poniższe rady, a Twoje mieszkanie "obroni się" przed nieporządkiem.

 Czysty salon

Salon to miejsce, do którego zapraszasz gości i spędzasz czas z bliskimi. Dlatego warto zadbać, by zawsze był uporządkowany. Jak to zrobić? Po prostu, nie trzymaj zbyt wielu rzeczy na blatach – zostaw kilka dekoracji przygotowanych na dany sezon oraz kilka pamiątek z rodzinnych wyjazdów. Książki umieść na przeznaczonych do tego półkach.

Ale to nie wszystko. Ustaw tapicerowaną skrzynię w salonie, dzięki czemu będziesz mieć dodatkowy schowek na poduszki i koce, które nie muszą leżeć na sofie i fotelach. W ten sposób bez problemu utrzymasz porządek. Warto też skorzystać z mebli wielofunkcyjnych - sof z dodatkowymi półkami czy stolików o rozbudowanych bryłach.

Sypialnia bez bałaganu

Pojemna szafa to jej podstawa. Przy odpowiedniej organizacji jej wnętrza bez problemu zmieścisz tam ubrania i inne drobiazgi, które warto w sypialni mieć zawsze pod ręką. W mniejszych sypialniach doskonale sprawdzą się komody lub nawet pufy z funkcją przechowywania.

 Uporządkowana łazienka

Łazienka to miejsce, które powinno być idealnie czyste. Jeśli masz jednak problem z utrzymaniem w niej porządku, przede wszystkim zatroszcz się o meble z półkami i szufladami, najlepiej zamykanymi. Wówczas wszystkie przedmioty wykorzystywane do zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych znajdą swoje miejsce.

 Kuchnia bez bałaganu

Kuchnia to serce domu i to w niej spędzamy większość czasu. Niestety, to oznacza, że zupełnie nieświadomie robimy w niej duży bałagan. Na stole zostawiamy często naczynia, a na blatach kładziemy ulotki, klucze i paragony. Jak poradzić sobie z tym nieporządkiem? Najlepiej stosując nowoczesne systemy szuflad i organizery, które pozwolą zapanować nad zawartością kuchennych szaf i schowków.

 

 

 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce