Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa "Astor" wręcz zachęca do odpoczynku, proj. Eric Kuster. Fot. Home Sweet Home PR

Jak urozmaicić salon - oto sofy ozdobione poduchami

  • Autor: uk
  • 28 maj 2014 12:03 (aktualizacja: 29 maj 2014 07:54)

Poduchy, poduszki... To one potrafią odmienić i udekorować salon w łatwy, prosty sposób.

Dodatki funkcjonalno-dekoracyjne takie jak poduchy mogą również podkreślić ciekawą fakturę tkaniny obiciowej mebla wypoczynkowego. 

Jak dokonują tego wszystkiego? Otóż, jest to możliwe dzięki kontrastowej kolorystyce i fakturze poduch. Niekiedy wystarczy wyłącznie "drobny" element stanowiący kontrast kolorystyczny z bryłą mebla, jak widzimy to w przypadku sofy "Levit" marki Comforty.

Zastosowanie ozdobnego obramowania na poduszkach w intensywnym żółtym kolorze  w zestawieniu z żółtymi nóżkami, sprawia, że geometryczna, "grzeczna" bryła sofy staje się bardziej "kreatywna". Żółte obramowanie poduch akcentuje ich różne kształty, które wprowadzają pożądaną "dysharmonię" w formę mebla. 

Jeśli poduchy prezentują się w takim samym kolorze jak reszta sofy, bardzo często stosuje się dużą liczbę poduch, które dosłownie "zarzucają" sofę. Paradoksalnie, efekt ten sprawia, że sofa wydaje się być większa, bardziej "przestrzenna". Warto też dodać, że w zależności od formy mebla wypoczynkowego i samych poduch, elementy te podkreślają masywność sofy, bądź też ją wizualnie "odciążają" i "wysmuklają".

Poduchy we wzorzystych barwnych tkaninach o dużych lub gęstych motywach florystycznych, abstrakcyjnych, folkowych lub geometrycznych to nierzadko prawdziwe "zbawienie" wzornicze dla mebli o stylistyce minimalistycznej, w tkaninach monochromatycznych. Dodają całości pewną dozę energii i dynamiki. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA