Stół Vancouver firmy BoConcept. Fot. BoConcept

Stół Vancouver firmy BoConcept. Fot. BoConcept

  • Autor: mg
  • 18 paź 2017 15:31 (aktualizacja: 19 paź 2017 12:00)

Jak urządzić jadalnię - propozycje w skandynawskim stylu

W jadalni spędzamy wiele czasu razem z gośćmi, przyjaciółmi, rodziną… Dlatego komfortowe krzesła i odpowiednio duży stół to absolutny "must have" tego wnętrza. Prezentujemy kilka interesujących mebli w stylu skandynawskim, przygotowanych na najbliższy sezon.

Zobaczcie przytulne sofy na długie, jesienne wieczory

Nowe krzesło do jadalni "Aarhus" firmy BoConcept wyróżnia się interesującymi detalami stolarskimi, które nadają mu piękny, rzeźbiarski kształt. Mebel powstał z formowanej sklejki i jest dostępny w kolorze orzechowym i dębowym.

Drewno to naturalny materiał. To klasyczny surowiec, który nadaje meblom autentyczność. Do tego jest ciepłym materiałem, który w połączeniu ze skórą lub luksusowym filcem zapewni niesamowicie wysoki komfort - mówi Henrik Pedersen, autor krzesła "Aarhus".

Przy projektowaniu krzesła "Aarhus" Henrik Pedersen wiele uwagi poświęcił jego wyglądowi. Oparcie krzesła łączy się z siedziskiem w elegancki sposób za pomocą smukłej listewki. Element ten zapewnia silne podparcie i nadaje designerski wygląd tyłowi krzesła.
 
W moim świecie krzesło powinno wyglądać dobrze z każdej strony. Przez większość czasu krzesło stoi wsunięte pod blat stołu i widzimy tylko jego tył. W tym kontekście ładne wykończenie jego tyłu ma duży sens. Co więcej, taki design krzesła "Aarhus" podnosi jego komfort, a rzeźbiarski wygląd przykuwa uwagę – zachęca do dotknięcia go i wypróbowania - mówi Henrik Pedersen.

Wraz z rozwojem wielkich metropolii zwiększa się potrzeba mebli funkcjonalnych, które szybko dostosują się do naszego dynamicznego życia. Stół "Billund" od BoConcept został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej wykorzystać niewielkie przestrzenie. Może być on użyty jako stół do rodzinnego obiadu, jako konsola lub niewielki stół dla jednej lub dwóch osób.

W stole "Billund" zastosowano innowacyjne rozwiązanie składania blatu. Kiedy zamiast większego stołu potrzeba więcej przestrzeni, łatwo go można złożyć i postawić pod ścianą. Wtedy świetnie sprawdzi się jak mniejszy stół dla dwóch osób lub jako niewielka konsola. Aby powrócić do większego blatu, po prostu wystarczy rozłożyć nogę i postawić stół tam, gdzie jest potrzebny, zapewniając tym samym miejsce dla pięciu osób.

Blat stołu dostępny jest w białym laminacie lub dębowym fornirze, a nogi wykonane zostały z mocnego metalu ze stopkami z solidnego dębu. 

Ze swoim ciepłym, ale industrialnym wyglądem stół "Vancouver" łączy w sobie różne materiały, aby idealnie wkomponować się w aktualne trendy wzornicze. Ten minimalistyczny stół posiada blat zbudowany z dwóch części, dostępny w kolorze dębowym lub orzechowym. Nowy typ forniru nadaje bardziej naturalny wygląd i sprawia wrażenie siedzenia przy długim stole zbudowanym z prawdziwych desek. Industrialny wygląd dopełniają nogi dostępne w trzech wersjach: metal w kolorze antracytowym, metal w kolorze białym i beton.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce