Sofa Dakota z oferty salonów Agata. Fot. Agata

Sofa Dakota z oferty salonów Agata. Fot. Agata

  • Autor: mg
  • 26 wrz 2017 19:05 (aktualizacja: 28 wrz 2017 09:50)

Jak urządzić praktyczny i funkcjonalny salon? Porady eksperta

Jak sprawić, aby salon odzwierciedlał nasz styl, a jednocześnie był przytulny i funkcjonalny? Wystarczy kierować się kilkoma podstawowymi zasadami, które sprawią, że aranżowana przestrzeń spełni nasze oczekiwania.

Sofy w odcieniach niebieskiego - piękne meble do Twojego salonu

Uważne planowanie przestrzeni, zwracanie uwagi na detale i troska o spójność stylu to podstawy profesjonalizmu przy urządzaniu salonu. Często zdarza się jednak, że - ze względu na utarte schematy i przyzwyczajenie do danych rozwiązań - zupełnie nie myślimy o tym, że można inaczej.
 
Idealnym przykładem, który to obrazuje, jest rozmieszczenie sofy w salonie. Większość z nas intuicyjnie stawia ją przy ścianie, na przeciwko telewizora. Tymczasem warto zastanowić się nad innym układem mebla wypoczynkowego. Sofa z powodzeniem może stanąć niemal na środku salonu, jeśli jego powierzchnia jest na tyle duża, że nie ograniczy to poruszania się po pomieszczeniu - twierdzi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

Bez względu na to, na czym się skupimy, aranżując salon, warto mieć na uwadze, że powinien on odzwierciedlać nasz styl, a nie być bezpośrednią kopią aranżacji z katalogów czy magazynów wnętrzarskich. Pamiętajmy, że miejsce, w którym spędzamy znaczną część naszego czasu, powinno być funkcjonalne i przytulne, a będzie takie tylko wtedy, gdy zaprojektujemy je w zgodzie ze sobą i naszym stylem. 

Aby salon był przytulny, warto postawić na dobre oświetlenie i spersonalizowane dodatki, takie jak ramki na zdjęcia czy ozdoby odzwierciedlające nasze upodobania. W pomieszczeniu powinna panować harmonia i synergia barw, zdobień i kształtów. Nie musimy przy tym rezygnować z funkcjonalności i z powodzeniem możemy wrócić do starych, sprawdzonych rozwiązań, które przybrały nową formę. Mowa chociażby o meblościankach. Mebel, który kojarzy się głównie z okresem PRL-u, przeżywa swój renesans. Meblościanki są bardzo funkcjonalne i z powodzeniem można je wykorzystać przy aranżacji nowoczesnego salonu.
 
Bardzo popularne są nowoczesne meblościanki o ciekawych formach, które mogą być wykorzystane jako mebel samodzielny. Dominuje połyskująca biel w połączeniu z dębowym drewnem, ponieważ taka kolorystyka rozjaśnia i optycznie ociepla wnętrze - mówi Arkadiusz Jasiński, ekspert ds. mebli skrzyniowych salonów Agata.

Jeśli do tego zastosujemy specjalne oświetlenie LED, meblościanka nie tylko spełni swoją praktyczną funkcję, ale też wpłynie na kreowanie przytulnego klimatu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce