Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotele "Agawa" firmy Mebelplast charakteryzują się klasyczną formą oraz tapicerką w jasnych kolorach. Fot. Mebelplast.

Jak urządzić przytulny salon? Obejrzyj sofy i fotele w stylu cottage!

  • Autor: uk
  • 28 marz 2014 14:21

Meble w stylu cottage wprowadzają do wnętrza ciepły, wrecz sielankowy nastrój.

Sofy i fotele utrzymane w stylistyce cottage z jednej strony nawiązują do stylistyki klasycznej, z drugiej zaś - zachowują swoistą prostotę i estetyczną "skromność". I na tym właśnie polega ich urok!

Warto podkreślić, że atutem mebli cottage jest ich wyraźne odwołanie się do stylistyki wiejskiej, ale jednocześnie sofy i fotele prezentują się elegancko. 

Meble wypoczynkowe tego rodzaju często charakteryzują się widoczną konstrukcją drewnianą o rzeźbionych elementach. Niekiedy elementy te są dodatkowo patynowane lub przecierane, co przynosi interesujący efekt szczególnie w przypadku drewna malowanego na biało. 

Mile widziana jest tapicerka z naturalnych materiałów takich jak len, bawełna lub tkanin imitujących naturalne sploty. Często meble wypoczynkowe w stylu cottage wyróżniają się tapicerką - pokrowcem, który można w razie potrzeby zdjąc i uprać. Czasami tapicerka wygląda tylko na zdejmowany pokrowiec na meble. W takim przypadku mebel ma po prostu wyglądąć "jak ubrany".

Jeśli chodzi o kolorystykę tapicerki, pożądane są w stylistyce cottage wszelkie pastele - rozmyte błękity, morskie zielenie, delikatne róże.

Wydaje się jednak, że najciekawsze sofy, kanapy i fotele w stylu cottage prezentują pikowane oparcia, a także kontrastowe połączenia wzorów tapicerki. Na przykład - zestawienia motywu drobnych różyczek ze wzorami pasiastymi lub z motywem kraty. Do tego dochodzi jeszcze interesująca kombinacja pastelowych kolorów i efekt murowany!

Tutaj dobrze prezentują się również meble w tkaninach wyróżniających się dużymi wzorami florystycznymi - delikatne, jakby wyblakłe od słońca kolory "łagodzą" duże, kwieciste motywy. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA