Meble.com.pl - komfort na miarę

Model firmy Zanotta - "Alfa". Fot. Zanotta.

Jak usiąść, to nisko! Oto supermodne sofy i narożniki!

  • Autor: uk
  • 01 lip 2014 08:19 (aktualizacja: 01 lip 2014 08:39)

Niskie sofy i narożniki? Ależ oczywiście! Zobaczmy jak wpływają na ogólną estetykę salonu! Niskie znaczy bardzo minimalistyczne, bardzo modne, bardzo... efektowne!

Zaprezentowane tutaj sofy, narożniki oraz szezlong charakteryzują się horyzontalnym układem linii. Oznacza to, że formy są geometryczne, o wyraźnie zaznaczonych liniach poziomych. Niekiedy układ ten jest nieco "zaburzony" poprzez dodatki, takie jak poduchy, które "wystają" ponad idealną linię niskiego oparcia sofy czy narożnika.

Nadal modne są meble wypoczynkowe, lansujące "ekstra minimalizm". Innymi słowy, nie dość, że są geometryczne w formie, masywne, co wzmaga wizualny efekt "bloków kamiennych", to na dodatek - są "niskie". Oparcia bardzo często stanowią z podłokietnikami jeden "poziom". Powierzchnia siedziska zdaje się "ciągnąć" w nieskończoność. Zdarza się, że formy te zdają się nie mieć nóżek, co tylko akcentuje jeszcze bardziej ich minimalistyczną stylistykę, jej prostotę.

Meble wypoczynkowe prezentujące taką estetykę, doskonale "odnajdują się" we wnętrzach, w których zasadę "im mniej, tym więcej" widać na każdym kroku. Mamy tu na myśli brak zbędnych w tym przypadku elementów dekoracyjnych na ścianach, czy regałach. No właśnie!

Najlepiej, żeby regałów nie było wcale! (regały to estetyka "pionu"). Ewentualnie "dopuszczalne" są niskie szafki RTV oraz nieliczne półki. Chodzi o to, żeby zyskać szczególnie na przestrzeni "u góry".

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA