Motywy roślinne sprawdzą się w niemal każdym wnętrzu. Fot. Home Concept

  • Autor: bm
  • 18 sty 2018 12:27 (aktualizacja: 22 sty 2018 11:52)

Jak wprowadzić wiosnę do wnętrza - porady eksperta

Soczyste żywe kolory, motywy roślinne, zielone akcenty, zabawne dodatki - nawet typowo zimowa aura nie przeszkodzi nam w tworzeniu wiosennego klimatu we wnętrzu. Jeśli nie chcemy wymieniać mebli, wystarczy kilka drobiazgów, żeby zmienić wnętrze na bardziej radosne.

Czasami wystarczą drobne zmiany, aby nasz dom stał się jeszcze bardziej przytulny i komfortowy. Nie musimy robić generalnego remontu i zaciągać w banku kredytu, aby pomieszczenia nabrały nowego wymiaru na wiosnę. Najprostszym sposobem może być zainwestowanie w nowe tkaniny i dodatki. Na prośbę Galerii Wnętrz - Home Concept, architekt Justyna Jabłońska z ORB Studio podpowiada jak łatwo i szybko przeprowadzić wiosenną metamorfozę przestrzeni, w której na co dzień przebywamy. 

"Nie bójmy się wprowadzać do wnętrz kolorów. Wystarczy, że wymienimy zasłony, kupimy kilka poduszek na kanapę lub pokusimy się o wymianę tapicerki w fotelach" – doradza architekt Justyna Jabłońska z ORB Studio. – "Ciężkie, ciemne tkaniny, takie jak aksamity czy welury zamieńmy wiosną na lżejsze, bardziej kolorowe i wzorzyste."

Ostatnio bardzo modne są butelkowe zielenie, burgundy, fiolety, które we wnętrzach sprawdzają się znakomicie w postaci mocnych akcentów. "Warto jednak postawić na soczyste odcienie zieleni, żółcienie, miedź i złoto, które kojarzą nam się z promieniami słońca i budzącą się do życia roślinnością" – podpowiada architektka. –  "Wprowadzą one do wnętrza powiew wiosny. Jeśli naszym zdaniem mieszkanie wymaga większej metamorfozy, wiosna to dobry czas na zmianę kolorystyki ścian."


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce