Kolekcja mebli wypoczynkowych Capitol firmy Wajnert Meble. Fot. Wajnert Meble

Kolekcja mebli wypoczynkowych Capitol firmy Wajnert Meble. Fot. Wajnert Meble

  • Autor: mg
  • 24 lip 2017 08:54 (aktualizacja: 24 lip 2017 13:07)

Jak wybrać zestaw wypoczynkowy? Kilka praktycznych rad

Zakup zestawu wypoczynkowego wymaga więcej niż tylko chwili namysłu. Oprócz czasu, przyda się również przynajmniej podstawowa wiedza na temat aranżacji wnętrz. Poniżej przedstawiamy kilka zasad, którymi należy kierować się podczas wyboru kompletu wypoczynkowego.

Po pierwsze - design

Zestaw wypoczynkowy musi się przede wszystkim podobać. Zatem pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jest jego wygląd. W tej sytuacji warto znaleźć taką markę meblową, która oferuje dużą różnorodność stylów wzorniczych, i której nie są obce najnowsze trendy. Dobrze jest mieć możliwość wyboru, poczynając od kompletów klasycznych przez nowoczesne, minimalistyczne, aż do tych utrzymanych w stylu glamour. Jednak wciąż "najbezpieczniejszym" wyborem jest klasyka w nowoczesnym wydaniu. Meble utrzymane w takiej stylistyce będą niezależne od zmieniających się mód.

Po drugie - funkcjonalność

Przy wyborze zestawów wypoczynkowych coraz bardziej liczy się także bogactwo dostępnych funkcji. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje funkcja spania. Bez niej pozbawiamy się możliwości pełnego wykorzystania potencjału, jaki z sobą niesie tego typu mebel. Zawsze przecież może się zdarzyć, że będziemy potrzebowali dodatkowego miejsca do spania.

Oprócz funkcji spania, sofy, narożniki i fotele mogą być wyposażone w funkcje podwyższające komfort wypoczynku. To między innymi wysuwane siedziska zwiększające powierzchnię siedzenia oraz ruchome zagłówki. Te ostatnie zapewniają wygodne podparcie głowie w zależności od tego, czy chcemy się zdrzemnąć, poczytać, czy pooglądać TV.

Inne przydatne funkcjonalności, które znacznie podnoszą komfort użytkowania kompletu, to rozmaite schowki, półki, a także funkcje dodatkowe w postaci panelu audio i funkcji relaksu. Panel audio umożliwia podłączenie telefonu do wbudowanego w sofę systemu audio i odsłuchiwanie z niego ulubionych utworów bez wstawania z sofy. Z kolei funkcja relaksu pozwala odchylić nieco do tyłu oparcie i unieść nogi w najbardziej komfortowej dla naszego ciała pozycji półleżącej.

Po trzecie - tkanina

Kolejnym, niezwykle ważnym elementem optymalnie pomyślanego kompletu wypoczynkowego jest tkanina. Wybierajmy te mocne, o gęstym splocie, a jednocześnie miłe w dotyku. Liczy się także łatwość ich czyszczenia. Z pewnością docenią je rodzice małych dzieci i posiadacze zwierząt domowych. Tkaniny tego typu są odporne na ścieranie i nie ulegają odkształceniu, dzięki czemu będą służyły w ciągu kolejnych lat.

Istotnym aspektem, tym razem ważnym z punktu widzenia estetyki, jest możliwość połączenia w jednym komplecie dwóch rodzajów tkanin. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć indywidualny zestaw wypoczynkowy.

Po czwarte - jakość

Jakość poszczególnych elementów kompletu wypoczynkowego to prawdopodobnie najistotniejsze kryterium jego wyboru. Przed zakupem sprawdźmy zatem, na ile jest to możliwe, jakość użytych materiałów, szyć, nóg i mechanizmów. Poziom solidności wykonania kompletu spokojnie da się określić, jeśli tylko uważnie się mu przyjrzymy.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce