Szafa S1200LED firmy Raumplus z wbudowanym oświetleniem. Fot. Raumplus

Szafa S1200LED firmy Raumplus z wbudowanym oświetleniem. Fot. Raumplus

  • Autor: mg
  • 16 sie 2017 08:20 (aktualizacja: 17 sie 2017 10:39)

Jak wykorzystać meble do oświetlenia klimatycznego wnętrza?

Gra światłem jest ważnym elementem aranżacji wnętrz salonów czy sypialni. Istnieje kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby pomieszczenia sprawiały wrażenie przytulnych oraz optycznie większych. Podajemy kilka z nich.

Jeśli planujemy oświetlenie dużego pokoju, pamiętajmy o tym, aby było w nim przynajmniej kilka różnych źródeł światła z możliwością regulacji jego natężenia. Dobrym rozwiązaniem w pokoju dziennym czy sypialni będzie postawienie na lampę wiszącą i podłogową – wtedy oświetlenie można dostosować do pory dnia i aktualnych potrzeb. 

Mniej oczywistym, ale bardzo praktycznym rozwiązaniem o walorach dekoracyjnych jest wykorzystanie mebli z funkcją podświetlania. Jest to sprytny zabieg aranżacyjny, dający możliwość personalizacji wnętrza i doboru odpowiednich dodatków. Światło wtedy jest delikatne i ma służyć nadaniu przestrzeni klimatu czy elegancji.
 
Podświetlenie LED doskonale sprawdza się w witrynach ze szklanymi elementami. Białe lub kolorowe światło delikatnie rozprasza się na całej powierzchni półki, podkreślając stające na nich elementy dekoracyjne, takie jak np. waza czy szklane akcesoria. Wtedy ten efekt uzyskuje wzmocnienie. Ważne, aby zachować umiar – czasem jeden podświetlany mebel np. komoda czy witryna wystarczą, aby nadać wnętrzu smaku.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce