Meble.com.pl - komfort na miarę

Panele dekoracyjne firmy Proform. Fot. Proform.

Jak wyposażyć kuchnię? Przydatne akcesoria kuchenne

  • Autor: uk
  • 19 marz 2014 13:22 (aktualizacja: 21 marz 2014 07:04)

Czego potrzebuje nowoczesna, funkcjonalna kuchnia? Pojemnych szafek, do których moża łatwo sięgnąć po produkty, płynnie otwieranych frontów, systemów organizacji szuflad.

Jeśli chodzi o przechowywanie produktów, w kuchni najważniejszą funkcję spełnia spiżarnia. Obecnie nie oznacza to konieczności dysponowania oddzielnym pomieszczeniem. Rozwiązaniem są wysokie lub niskie cargo w meblach kuchennych. Jest to system półek wykonanych np. ze stali chromowanej w formie tzw. "koszy" wraz ze stelażem. Po otwarciu szafki (pełny wysuw), użytkownik ma dostęp do produktów na wszystkich półkach.

Spiżarnia kuchenna umożliwia komfortowe przechowywanie nie tylko zapasów żywności, ale też naczyń i sprzętów kuchennych. Ze względu na wysoką ładowność (nawet do 200 kg). 

Do zalet cargo należą: możliwość pełnego wysuwu, możliwość obracania w lewo / prawo, wysoka ładowność, wspomaganie płynnego otwierania i cichego domyku. nie da się ukryć, że to już standardy wyposażenia nowoczesnej kuchni.

Interesującym rozwiązaniem są tzw. półki "Magic Corner" przeznaczone do szafek narożnych. Wysuwają się one niezależnie od siebie co znacznie ułatwia dostęp do przechowywanych produktów. 

Ważną rolę odgrywają też w funkcjonalnej kuchni systemy szuflad, które wysuwają się płynnie, lekko. Często szuflady są wyposażone w samodomykanie i amortyzację. Pracę w kuchni ułatwiają też systemy wewnętrznej organizacji przestrzeni w szufladzie. Dzięki nim jest zachowany porządek. 

Warto wspomnieć też o jeszcze jednej sprawie - segregacja śmieci. Na rynku akcesoriów kuchennych można zakupić sortowniki montowane do korpusu lub dna szafki. I tak na przykład mamy do dyspozycji kosze przeznaczone do zagospodarowania stref podzlewakowych. Są one otwierane bezuchwytowopoprzez delikatne naciśnięcie frontu dłonią bądź też za pomocą specjalnego pedału. Niektóre kosze wysuwają się samoistnie po otwarciu frontu. Obecnie kosze na śmieci mogą być wyposażone w różnej wielkości pojemniki na odmienny rodzaj odpadów. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA