Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Salony Agata

Jak zaaranżować kącik jadalniany w kuchni?

  • Autor: bm
  • 18 wrz 2017 11:02 (aktualizacja: 19 wrz 2017 12:09)

Moda na otwarte aneksy kuchenne powoduje, że o wiele łatwiej zaaranżować w nich kącik do spożywania posiłków. Mamy bowiem zazwyczaj więcej przestrzeni do dyspozycji niż w typowej, zamkniętej kuchni. Jak urządzić taki kącik, by był funkcjonalny i dobrze wyglądał?

W zależności od powierzchni jaką dysponujemy, w kuchni lub na styku kuchni i pokoju dziennego możemy umieścić zarówno pełnowymiarowy stół z krzesłami, jak i ministolik, np. rozkładany czy wysoki bar z hokerami. Ciekawym rozwiązaniem może też być stolik będący przedłużeniem kuchennej wyspy - jak np. w propozycji sieci Agata czy firmy Kam Kuchnie. Warto też zwrócić uwagę na rozwiązania firmy Peka, która ma w swojej ofercie wysuwane blaty stolikowe, a także stoły z możliwością regulowania wysokości. Przy takim stole możemy zarówno zjeść obiad siedząc na krzesłach, jak i na stojąco spożyć szybkie śniadanie.

Urządzając kącik jadalniany w kuchni, warto pamiętać o spójności stylistycznej pomieszczenia. Stół lub bar niekoniecznie muszą być integralną częścią całej zabudowy, o identycznych kolorach i kształtach, powinny jednak harmonizować z całością i stanowić estetyczny łącznik pomiędzy kuchnią i częścią dzienną mieszkania.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA