Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Lilu

Jak zaaranżować pokój kilkulatka? Piękne meble w stylowych wnętrzach

  • Autor: mg
  • 09 paź 2017 11:26 (aktualizacja: 11 paź 2017 09:23)

Jak zaaranżować przestrzeń kilkulatka, by była bezpieczna, a zarazem sprostała oczekiwaniom małego człowieka, który z pasją rysuje, kolekcjonuje najmniejsze skarby i lubi przytulne kryjówki? Oto przykłady mebli, które stanowią doskonałą odpowiedź na to pytanie.

Zobacz, jak Natalia Siwiec urządziła pokój swojej córeczki?

Choć każdy maluch ma własne zainteresowania i pomysły na najlepsze spędzenie czasu w swoim pokoju, to istnieje kilka uniwersalnych sposobów na to, by stworzyć przyjazną przestrzeń dla dzieci.

Po pierwsze, przytulna i pomysłowa aranżacja łóżeczka
Łóżko to miejsce, w którym dziecko powinno czuć się komfortowo i bezpiecznie. Musi być zatem funkcjonalne i kolorowe. Dobrym pomysłem jest baldachim zawieszony nad łóżkiem. Sprawi on, że ta przestrzeń robi się jeszcze bardziej intymna - dziecko ma dzięki temu przytulną i bezpieczną kryjówkę. 

Po drugie biurko, które zachęca do prac manualnych
Biurko w komplecie z taborecikiem to idealny pomysł dla przedszkolaka. Te meble-zabawki, a więc kolorowe i niezwykle lekkie, dają się bez trudu przenosić. I najważniejsze, umożliwiają wykonywanie prac manualnych w wygodny sposób. Gdy maluch dorasta, biurko zmienia swoją funkcję i - w zależności od potrzeb - może stać się stolikiem nocnym czy toaletką i służyć długie lata.

Etażerka i kuferek na skarby
Etażerka pozwoli wyeksponować ulubione zabawki i książeczki, tak by wszystkie przedmioty były zawsze w zasięgu wzroku i oczu dziecka. Z kolei kuferek pozwoli kolekcjonować ukochane skarby w jednym miejscu. Podczas zabaw będzie walizką. Jest też pięknym akcentem w pokoju - może stać samodzielnie lub pod łóżkiem, na szafie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA