Kuchnie otwarte na salon pozwalają na stworzenie bardzo atrakcyjnych aranżacji. Fot. WFM Kuchnie

Kuchnie otwarte na salon pozwalają na stworzenie bardzo atrakcyjnych aranżacji. Fot. WFM Kuchnie

  • Autor: mg
  • 22 kwi 2018 10:48 (aktualizacja: 23 kwi 2018 13:55)

Jak zaaranżować połączenie otwartej kuchni z salonem - 3 sprawdzone sposoby

Kuchnie otwarte na salon są coraz popularniejszym rozwiązanem. Tworzą niezwykle atrakcyjne wizualnie, nowoczesne przestrzenie. Podpowiadamy, jak przy pomocy mebli wyznaczyć granicę między salonem a kuchnią.

Czytaj też: Wnętrze w stylu skandynawskim - jakie dobrać meble?

1. Sofa lub narożnik

Dobrym pomysłem jest ustawienie na granicy kuchni i salonu zestawu wypoczynkowego.  Pokaźna sofa bądź rozłożysty narożnik rozdzielą strefę kuchenną od przeznaczonej do relaksu. Jednocześnie zostanie zachowana między nim komunikacja, co jest ważne z punktu widzenia spotkań towarzyskich czy wspólnego gotowania. Otwarta kuchnia jest bowiem czymś więcej niż tylko miejscem przygotowywania posiłków.

2. Otwarte szafki lub regały

Na granicy pomieszczeń można również zaprojektować ażurowe regały bądź otwarte półki o różnej wysokości. Mogą być one elementem zabudowy kuchennej lub oddzielnymi meblami. Ustawione na nich książki bądź bibeloty sprawią, że granica pomiędzy poszczególnymi strefami będzie bardzo płynna.

3. Stół jadalniany

Jednym z najpopularniejszych sposobów rozdzielania otwartej kuchni od salonu jest ustawienie w miejscu umownej granicy między nimi stołu jadalnianego. Takie rozwiązanie znacznie usprawnia komunikację w domu. Jest przy tym bardzo atrakcyjne wizualnie ze względu na wielość dostępnych na rynku stołów jadalnianych, które można bez problemu dobrać do naszych gustów i stylu wnętrza.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce