Deski kompozytowe Relazzo firmy Rehau. Fot. Rehau

Deski kompozytowe Relazzo firmy Rehau. Fot. Rehau

  • Autor: Artykuł sponsorowany
  • 08 maj 2018 23:17 (aktualizacja: 09 maj 2018 10:29)

Jak zaaranżować przytulny taras?

Pogoda zachęca nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a nasz ogród staje się miejscem spotkań. Nadal zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przed wyborem desek tarasowych i jaką nawierzchnię na taras wybrać?

Odświeżanie tarasu po zimie, łatanie dziur i malowanie wyblakłych powierzchni? Można o tym zapomnieć. Warto wybrać taras z trwałego materiału, którym będzie można się cieszyć przez lata, bez dodatkowych prac. Nie tylko zresztą taras. Deski RELAZZO, bo o nich mowa, mają wiele innych zastosowań, takich jak balkony, obrzeża basenów, piaskownice, wykończenia schodów. Zaproście więc przyjaciół i delektujcie się odpoczynkiem na świeżym powietrzu, ciesząc się ze znakomitych produktów wyglądających jak drewno, a wytrzymałych jak stal.

Badania opinii użytkowników, dotyczące jakości desek tarasowych, wskazują, że chcą oni korzystać z trwałego materiału ekologicznego. Bardzo ważna jest jakość. Zakupy desek w marketach – tanich, lecz niewysokiej jakości – nie wchodzą już w grę. Dlatego, gdy pytamy znajomych, którzy już mają jakieś doświadczenie, to podpowiadają z przekonaniem – RELAZZO.

Dlaczego RELAZZO?

Te właśnie kompozytowe deski tarasowe, sygnowane przez znanego producenta grupę REHAU, pasują do bardzo wielu zastosowań. Występują w bogatej kolorystyce, w kilku wariantach wykończenia powierzchni, do tego w trzech szerokościach. Jest więc co wybierać! Ponadto produkowane są w oparciu o prawdziwe drewno – a nie jak to w supermarketowych podróbkach bywa bambus – dają wrażenie obcowania z ciepłym i miłym w dotyku drewnem. I użytkownicy desek RELAZZO, niezależnie od wariantu: puro, finello, naturo, coro czy calmo – chwalą je sobie, mówiąc, że tego właśnie oczekiwali. Sprawdźmy dlaczego…

Koniec z olejowaniem i zabiegami pielęgnacyjnymi

Kompozyt polimerowo-drzewny w połowie swojej zawartości składa się z drewna. W efekcie deski tarasowe RELAZZO są naturalne. Wyglądają jak drewno, w dotyku przypominają drewno, pachną jak drewno i do tego można je obrabiać jak drewno. Ale nie mają drzazg. Można po nich z przyjemnością chodzić na bosaka – są antypoślizgowe, co docenią rodzice, bo ich dzieci mogą bawić się bezpiecznie, łatwe w pielęgnacji i wyjątkowo stabilne, niezależnie od intensywności korzystania czy obciążeń mechanicznych. Niestraszne też im są promienie słoneczne, wilgoć, wysokie lub niskie temperatury. Zachowują swój wygląd i kolor przez lata, a nawet w niedługim czasie po zamontowaniu pokrywają się delikatną patyną, charakterystyczną dla naturalnego drewna dobrej jakości. I w przeciwieństwie do klasycznych tarasów drewnianych nie trzeba ich malować, olejować czy szlifować – co wymaga nakładu czasu, ale i pieniędzy.

Jakie deski kompozytowe wybrać?

Czytajmy i dopytujmy sprzedawców i producentów! Jaki to rodzaj tworzywa, i jaka jest jego zawartość w desce. Najlepszym, choć jednak najdroższym surowcem do paneli tarasowych, jest ekologiczny polipropylen, czyli tworzywo z wodoru i tlenu. Jego proporcja w desce powinna sięgać około 50%, aby zachować idealne właściwości materiału – czyli zachować estetykę drewna, a wytrzymałość polimeru. Polipropylen, w przeciwieństwie do produktów wykonanych z PVC, odznacza się wysoką wytrzymałością, wyższą odpornością na plamy czy zabrudzenia oraz proces odbarwiania się desek pod wpływem warunków atmosferycznych.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce