Zestaw New York firmy Sits. Fot. Sits

Zestaw New York firmy Sits. Fot. Sits

  • Autor: mg
  • 15 wrz 2017 08:12 (aktualizacja: 15 wrz 2017 11:51)

Jak zaaranżować wnętrze w stylu minimalistycznym - proponujemy kolekcje mebli

Wnętrza w stylu minimalistycznym powinny być aranżowane według zasady "mniej znaczy więcej". Zatem proste kształty i struktury mebli zastępują wyrafinowane dekoracje i rozrzeźbione bryły, a żywa kolorystyka ustępuje miejsca bieli i pastelom. Dzięki temu wnętrze będzie harmonijne i eleganckie.

Biel i drewno - zobacz ponadczasowe kolory w pięknych meblach!

Urządzając wnętrze w stylu minimalistycznym, należy pamiętać, aby ograniczyć do minimum liczbę mebli i postawić na ich funkcjonalność. Duża, przestronna szafa z gładkimi frontami, za którymi zostaną ukryte najpotrzebniejsze rzeczy, łóżko z dodatkowym pojemnikiem na pościel i prostą w kształcie ramą czy biała komoda o połyskującej powierzchni stworzą wrażenie czystości i porządku, co wprowadzi pożądany minimalizm do sypialni. A jak osiągnąć taki efekt w salonie?
 
Postaw na jednokolorowe, jasne meble, geometryczne bryły, a przede wszystkim spójność form i struktur. Jeśli natomiast chcesz, aby Twój salon wyróżniał mocny akcent – barwny fotel czy sofa idealnie skomponują się z jasnymi meblami. Pamiętaj tylko, że każdy mebel powinien mieć swoje miejsce i tworzyć spójną całość z resztą wystroju, bo w tym przypadku mniej znaczy więcej - radzi Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata.

Miłośnicy stylu minimalistycznego powinni urządzać swoje wnętrza tak, aby nie sprawiały one wrażenia zagraconych i niefunkcjonalnych. Duża liczba bibelotów i zbytnia różnorodność kolorów tworzą wrażenie chaosu. Dlatego warto z nich zrezygnować na rzecz pojedynczych, ale oryginalnych akcentów.

Salon urządzony na biało lub przestronna, jasna sypialnia są idealną bazą do nadania im charakteru poprzez niewielkie, ale znaczące dodatki. Nie bój się grać kolorem. Jeśli jesteś zwolenniczką mocnych barw, ale chciałabyś, aby Twoje wnętrze było eleganckie i wciąż urządzone w stylu minimalistycznym – jeden kolorystyczny motyw przewodni spełni swoje zadanie. Koniecznie sprawdź w tej roli pastele – powinnaś być zadowolona! - dodaje Natalia Nowak.meble do salonu


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce