Telewizor dobrze wygląda w otoczeniu książek i bibelotów. Fot. Pianca

Telewizor dobrze wygląda w otoczeniu książek i bibelotów. Fot. Pianca

  • Autor: bm
  • 20 kwi 2018 08:27 (aktualizacja: 23 kwi 2018 08:46)

Jak zagospodarować kącik telewizyjny w salonie - zobacz inspiracje!

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na tradycyjną szafkę rtv, czy na powieszenie odbiornika na ścianie, warto zadbać o jego najbliższe otoczenie. Powinno być na tyle stonowane, by nie przeszkadzało nam w oglądaniu.

CZYTAJ TEŻ: Sofa do małego wnętrza - modele do 3 tysięcy zł

Dostępnych rozwiązań jest wiele - zarówno tych gotowych, które po prostu kupimy w sklepie meblowym, jak i takich, nad którymi pracują profesjonalni projektanci wnętrz. W zależności od upodobań, a także wielkości i rozkładu wnętrza, możemy zdecydować się na tradycyjną szafkę rtv, meblościankę, panel rtv, specjalną podstawkę pod telewizor i wiele innych rozwiązań. Telewizor może być wiodącym elementem dekoracyjnym, ale też możemy go ukryć, używając np. systemów przesuwnych.

Odbiornik - stojący lub wiszący - dobrze wygląda w oprawie z książek, dlatego może stać się częścią domowej biblioteczki. W otwartym, przestronnym wnętrzu ścianę, na której znajduje się telewizor, możemy też potraktować jako element dzielący pomieszczenie na strefy funkcjonalne. Wygląda to efektownie, a przy okazji jest praktyczne. Jeśli w mieszkaniu mamy kominek, byłoby lepiej, gdyby nie stawiać telewizora w jego bezpośrednim sąsiedztwie - tak aby oglądany program nie "konkurował" z buzującym w kominku ogniem.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce