Meble.com.pl - komfort na miarę

Wnękę w sypialni można funkcjonalnie zagospodarować dzięki systemom drzwi przesuwnych. Fot. Komandor

Jak zagospodarować skosy i wnęki?

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 26 cze 2014 11:06 (aktualizacja: 30 cze 2014 07:20)

Przestrzeń pod schodami, skosy i wąskie wnęki, pawlacze czy nieforemne miejsca w kuchni…nawet małe mieszkania kryją w sobie takie przestrzenie. Wystarczy dobry pomysł, aby je funkcjonalnie zagospodarować i w pełni wykorzystać.

Przechowywanie rzeczy czy różnego rodzaju sprzętu w niewielkim mieszkaniu stanowi wyzwanie zwłaszcza, jeśli nie posiadamy oddzielnie wydzielonej do tego przestrzeni. Rozwiązaniem tego problemu mogą być praktyczne schowki. Trzeba je jednak umiejętnie zagospodarować. 

Taki schowek może być zamontowany zarówno we wnęce, jak i na całej ścianie, wolnej od okien czy drzwi. Pozwoli on pomieścić nie tylko ubrania, ale również walizki, ręczniki, pościel, żelazko czy deskę do prasowania. Szafa w przedpokoju, czy salonie może również zostać „ukryta” i wyglądać jak panel ścienny i nie wyróżniać się z otoczenia.

Osoby, które posiadają dwupoziomowe mieszkania, mogą w tym celu wykorzystać także przestrzeń pod schodami, zwłaszcza jeśli schody są w wylewane, a nie samonośne lub ażurowe. Miejsce pod schodami po zabudowaniu może być wykorzystane jako dodatkowa przestrzeń na przechowywanie odzieży wierzchniej, czy schowek na rzeczy, które chcemy ukryć przed wzrokiem gości. Dobrym pomysłem wydaje się również zaaranżowanie przestrzeni pod schodami za pomocą szuflad, które są odpowiedni dopasowane do zabudowy.

Miejsce na odkurzacz, miotły, wiaderka, czy niecodzienne używane mniejsze urządzenia kuchenne, jak sokowirówka czy maszynka do mięsa – tego typu sprzętu można schować w specjalnie zaprojektowanej spiżarni. Niewygodne naroża kuchenne można zagospodarować dzięki drzwiom ze skosem. To doskonałe rozwiązanie do każdego wnętrza, w którym sufit nachylony jest pod kątem. Szafy wnękowe i zabudowy projektowane na wymiar pozwolą tekże zagospodarować poddasze.

Poniżej prezentujemy kilka sprytnych rozwiązań. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA