Kolekcja Senegal firmy Toptextil. Fot. Toptextil

Kolekcja Senegal firmy Toptextil. Fot. Toptextil

  • Autor: mg
  • 20 lis 2017 12:05 (aktualizacja: 22 lis 2017 09:03)

Jak znaleźć we wnętrzu spokój i harmonię?

Według współczesnych trendów aranżacyjnych, poszczególne pomieszczenia powinny nie tylko pełnić określone funkcje, ale też zapewniać jego użytkownikom harmonię, spokój i życie w równowadze z samym sobą. Jak to osiągnąć? Wystarczy sięgnąć po odpowiednie meble i... kolory.

Czytaj też: Jak zaaranżować wnętrze w stylu boho?

W domu chcemy oderwać się od problemów codzienności, uciec od wszystkiego, co nas przytłacza. Dom ma stać się naszym azylem, w którym skutecznie zregenerujemy siły i z nową energią wrócimy do codziennych obowiązków. Odpowiedzią na te oczekiwania są odpowiednio zaaranżowane wnętrza. Czy obowiązują tu jakieś zasady? Najważniejsza brzmi niezwykle prosto - w mieszkaniu powinniśmy się po prostu dobrze czuć. Liczą się ciepło, wygoda i poczucie bezpieczeństwa.

Ważne jest, aby zaaranżowana przestrzeń wpisywała się w nasze potrzeby i osobowość. Dobre samopoczucie i równowagę zapewnią nam na pewno stonowane, harmonijne kolory - wybierajmy więc raczej beże i pastele niż mocne, zdecydowane kolory, choć te warto wprowadzić pod postacią ożywiających aranżację dodatków. Otaczajmy się też przedmiotami, których widok sprawia nam przyjemność. Pamiętajmy jednak, że choć dodatki potrafią ocieplić wnętrze, to jednak ich nadmiar może też przytłoczyć.

Odpoczynek zapewnią nam przede wszystkim wygodne, komfortowe meble, które powinny wręcz "otulać" nas. Rozłożyste ergonomiczne fotele, miękkie, najlepiej modułowe sofy, koniecznie z regulowanymi zagłówkami i wieloma poduszkami to na pewno trafiony wybór. Dobrze też sprawdzą się witryny z wbudowanym oświetleniem - docenimy je zwłaszcza w długie jesienne i zimowe wieczory. 

W praktyce tego typu aranżacje oznaczają bardziej ukłon w stronę eklektyzmu niż wybór jakiegokolwiek ściśle zdefiniowanego stylu. Wszystkie wybrane elementy aranżacji wnętrz mają być spójne z nami, naszymi odczuciami i upodobaniami.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce